Kultura

161104_pct_big_00004_trojsky-zamek

V Praze je vysoký počet kulturních institucí a zařízení, a to i ve srovnání se zahraničními městy. Divadla, kina, koncerty, galerie, muzea, knihovny, kluby… Pražané i návštěvníci metropole mají z čeho vybírat. K tomu různé festivaly a hudební a divadelní přehlídky, včetně těch s mezinárodní účastí jako je například hudební festival Pražské jaro s tradicí od roku 1946. 
Za výtvarným uměním nemusíte přitom chodit jen do galerií a muzeí. Praha je totiž sama o sobě galerií pod širým nebem a s pomníky a sochami se zde můžete setkat i pod širým nebem. Ty nejznámější najdete na Karlově mostě nebo Václavském či Staroměstském náměstí.

V Praze kultura a historie patří neodmyslitelně k sobě. Soubory Národního divadla, Smetanova divadla či Stavovského divadla hrají v nádherných historických budovách. Zážitky z koncertů předních orchestrů jako je Česká filharmonie nebo Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK umocňují návštěvníkům koncertů sály v Rudolfinu a Obecním domě, které patří rovněž k historickým skvostům Prahy. V mnoha pražských historických objektech jsou galerie – počínaje areálem Pražského hradu přes Vyšehrad až po Clam-Gallasův palác na Starém Městě. V některých se pořádají také různé kulturní a společenské akce – například v Paláci Žofín na Slovanském ostrově nebo na Zámku Troja.

Praha má ale i řadu netradičních míst, kam lze zajít za kulturním zážitkem. Třeba do (A)void Floating Gallery, která je na lodi, kotvící poblíž železničního mostu pod Vyšehradem, a kde se konají výstavy, koncerty a další kulturní akce. Nebo do Centra současného umění DOX, nacházejícího se v Holešovicích v zrekonstruovaném komplexu průmyslových budov z 19. století a nabízejícího vedle výstavních prostor kavárnu, knihkupectví a designový obchod. Mezi taková místa patří i Kasárna Karlín, obří komplex historických budov v centru metropole, kde návštěvníci najdou kavárnu, galerii, filmový sál, divadelní scénu a hudební klub.
Přehled míst a aktuálních kulturních programů je k dispozici na stránkách www.prague.eu

Odkazy:

31. ledna 2024
19. února 2024