Nová registrace odběru elektřiny

Hlavní město Praha je prostřednictvím společnosti Pražská energetika Holding, a. s., největším akcionářem a. s. Pražská energetika (PRE). Tato společnost proto na našich stránkách slouží jako referenční při popisu životních situací pro občany a podnikatele spojených s dodávkou elektrické energie na území hlavního města.

Seznam dalších dodavatelů elektřiny v hlavním městě Praze najdete na stránkách  Energetického regulačního úřadu.

Nový odběr elektřiny

Nová registrace PRE probíhá nejjednodušeji prostřednictvím Zákaznické linky 840 550 055, kde vás operátor provede základním postupem: je nutné vědět, jestli váš objekt je připojen k elektrické distribuční soustavě a jaký má rezervovaný příkon. Jestliže je připojen, pak postupujte podle návodu vypsaného ZDE.

V opačném případě musíte vypsat žádost o nové připojení a postupovat podle návodu uveřejněného ZDE: dodejte situační plánek a katastrální číslo pozemku, obraťte se na revizního technika a po obdržení zprávy z PRE navštivte  Zákaznické centrum.

Nový odběr můžete on-line vyřídit také ZDE

Přechod od současného poskytovatele k PRE

Nejrychlejším způsobem je vyplnit Smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny on-line na stránkách ZDE, a to v případě, kdy odcházíte od současného poskytovatele anebo předchozí odběratel byl vázán smlouvou u jiné společnosti. Smlouvu je nutné následně potvrdit podpisem v Zákaznickém centru po předložení dokladu totožnosti. 

Je možné také využít elektronický převod dodávky elektřiny anebo korespondenční převod dodávky elektřiny, anebo jednat osobně. V tom případě využijte on-line objednání do pobočky Zákaznického centra. Pomocníkem je také rozcestník na stránkách PRE Chci změnit.

Nový odběr můžete on-line vyřídit také ZDE.

Pro porovnávání cen u jednotlivých dodavatelů elektřiny můžete použít přehledný kalkulátor na webových stránkách Energetického regulačního úřadu:

11. prosince 2008
29. května 2024