Autobusový den Pražské integrované dopravy

I letos je pro fanoušky moderní i historické dopravní techniky připraven oblíbený Autobusový den Pražské integrované dopravy (PID). Jeho sedmý ročník se uskuteční na Letenské pláni v Praze 7 v sobotu 18. května 2024 od 10:00 do 17:00 hodin.

  • 1 minuta čtení
Historický autobus
Historický autobus Autor: PID

Návštěvníci se mohou těšit na tradiční statickou výstavu moderních autobusů a trolejbusů zapojených do systému PID a také na jízdy historickými i speciálními autobusy a zvláštní historickou tramvajovou linkou, které budou zdarma.

V rámci doprovodného programu nebudou chybět infostánky PID, DPP a ČD, stánky s občerstvením nebo prodejní stánky s dopravní tématikou.

Se studenty Střední průmyslové školy dopravní v Motole bude možné zahrát si jejich vlastní deskové hry s dopravní tématikou.

V rámci jízd speciálních autobusových linek čekají na návštěvníky také exkurze ve Staré čistírně odpadních vod v Bubenči nebo zlevněný vstup do Království železnic.

Blízko letošního dějiště Autobusového dne je také Muzeum MHD ve Střešovicích.

Podrobnosti o akci, včetně tras a jízdních řádů speciálních autobusových a tramvajových linek, jsou k dispozici na stránkách Autobusový den PID.

15. května 2024
17. května 2024