Hlavní město poděkovalo řediteli městské policie Eduardu Šusterovi za jeho službu. Po téměř dvanácti letech končí ve své funkci

Primátor Svoboda a ředitel pražských strážníků Šuster
Primátor Svoboda a ředitel pražských strážníků Šuster Autor: MHMP
23. května 2024
23. května 2024

Na čtvrtečním jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy se zástupci vedení metropole rozloučili s dlouholetým ředitelem Městské policie hl. m. Prahy Eduardem Šusterem. Na pozici ředitele městské policie bude vypsáno výběrové řízení. Do doby vyhlášení vítězného uchazeče bude pověřen řízením strážníků dosavadní náměstek ředitele Ludvík Klema.

  • 1 minuta čtení
  • 4 fotografie

Primátor Bohuslav Svoboda se v rámci dnešního jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy rozloučil s ředitelem Městské policie hl. m. Prahy Eduardem Šusterem. Ten bude nově působit na ministerstvu vnitra. Strážníky vedl od konce roku 2012. Musím panu řediteli poděkovat, odvedl skvělou práci pro Prahu a pro to, abychom v ní mohli žít bezpečně. Přeji mu hodně úspěchů v novém působišti,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Městská policie získala v oblasti bezpečnosti pevné a nezastupitelné místo. Velkou zásluhu na tom mají všichni strážníci a zaměstnanci, bez jejichž každodenní náročné a poctivé práce by nebyla městská policie tam, kde je nyní. A za to jim všem patří mé velké poděkování, úcta a uznání. Poděkovat ale musím i vedení města, se kterým jsem během svého působení ve funkci spolupracoval, protože bez jeho podpory by naši zaměstnanci neměli nejen dobré finanční ohodnocení, ale také odpovídající vybavení potřebné ke své náročné práci,“ říká Eduard Šuster, ředitel Městské policie hl. m. Prahy.

„Chtěl bych panu řediteli Šusterovi velice poděkovat za jeho službu pro hlavní město. Za jeho vedení se městská policie v mnoha ohledech posunula dopředu a zvláště v posledních letech, kdy Praha i Česko procházely mnoha krizemi, bylo vidět, že strážníci jsou pro chod metropole neocenitelní. Věřím, že se mu bude na ministerstvu vnitra dařit a těším se na naši budoucí spolupráci,“ dodává ředitel Magistrátu hl. m. Prahy Martin Kubelka.

Hlavní město poděkovalo řediteli městské policie Eduardu Šusterovi za jeho službu