Hlavní město podpořilo charitativním během kolem Nové radnice Kačenku a Šimona v rámci akce Run and Help

Z charitativního běhu Run and Help kolem Nové radnice
Z charitativního běhu Run and Help kolem Nové radnice Autor: MHMP
27. června 2024
28. června 2024

Představitelé hlavního města, zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy i veřejnost dnes v poledne vyrazili z Mariánského náměstí na symbolický charitativní běh kolem budovy Nové radnice. Jedná se o součást akce Run and Help pořádané Kontem Bariéry, která se v letošním roce koná na podporu malé Kačenky a Šimona. Do projektu, který má za cíl pomáhat konkrétním lidem s jejich handicapem, se může ještě finančně zapojit také široká veřejnost.

  • 3 minuty čtení
  • 30 fotografií

„Již v samotném názvu akce se skrývá její prospěšné poselství - dbát o své vlastní zdraví, ale hlavně pomáhat ostatním. Letos Kačence a Šimonovi. Děkuji všem, kteří se na této akci podílejí, a jsem rád, že hlavní město je jedním z podporovatelů,“ říká primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Je skvělé, že se kolegyně a kolegové z našeho magistrátu jako kolektiv pravidelně zapojují do pomoci druhým ve sbírce Run and Help. Může se jednat třeba i o drobný příspěvek nebo účast na akci za jednotlivce, ale celkový výsledek přinese obrovskou radost dvěma dětem, které díky novým protézám budou moci dělat stejné sportovní aktivity jako jejich vrstevníci,“ uvádí Petr Hlaváček, náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního a strategického rozvoje, který se akce osobně zúčastnil.

Charitativní akci Run and Help pořádá už 10. rokem Nadace Charty 77 – Konto Bariéry. Letos je příležitost v rámci veřejné sbírky finančně podpořit Kačenku a Šimona.

Desetiletá Kačenka se narodila bez části levé ruky a šestnáctiletému Šimonovi letos lékaři amputovali pravou nohu, což má samozřejmě velký dopad na jejich život. Oba jsou ale plní energie a rádi by dělali to, co jiné děti – Kačenka by si přála jezdit na kole a Šimon by se chtěl pořádně rozeběhnout. K tomu však potřebují sportovní protézy a díky aktuální pomoci veřejnosti by se jim to mohlo splnit.

Na jejich podporu se ve čtvrtek 27. června konal také charitativní běh kolem Nové radnice na Mariánském náměstí. Do běhu se symbolicky zapojili kromě představitelů hlavního města a zástupců Konta Bariéry také někteří zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy i veřejnost. Mnozí z nich také přispěli do kasičky, která byla k dispozici na místě, nebo prostřednictvím QR kódu.

Přispět na pomoc Kačence a Šimonovi je ale možné ještě do pátku 28. června 2024, a to na bankovní účet 17111444/5500, var. symbol: 22220022.

„Letošní Run and Help je jubilejním 10. ročníkem. Nám se díky spolupráci s mnoha školami, firmami, ale právě i s místními samosprávami podařilo za uplynulých deset let vybrat už přes 10 milionů korun. Navíc to vypadá, že letošní ročník bude rekordní, z toho máme opravdu velkou radost. Velmi nás také těší, že se k nám nejen přidávají stále nové instituce, školy i party přátel, které běhají pro někoho, kdo to potřebuje, ale zároveň se k nám vrací i stabilní partneři, se kterými běháme už léta, jako jsou například úředníci z Magistrátu hl. m. Prahy,“ doplňuje ředitelka Konta Bariéry Jolana Voldánová.

Bližší informace k celému projektu i k letošním ročníku jsou k dispozici na: Konto Bariéry - Run and Help.

Aktuální fotky ze slavnostního zahájení charitativního běhu kolem Nové radnice jsou k dispozici na: Run_and_Help.

Slavnostní zahájení charitativního běhu kolem Nové radnice v rámci akce Run and Help