Hudební vzpomínka na skladatele Petra Ebena

Kostel sv. Voršily
Kostel sv. Voršily Autor : cs.wikipedia.org

Ve čtvrtek 6. června v kostele svaté Voršily v Praze 1 uvede Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze Hudební vzpomínku na skladatele Petra Ebena.

  • 1 minuta čtení

Pod taktovkou sbormistrů souboru Jakuba Zichy a Ondřeje Kunovského zazní Ebenovy skladby jak acapellové, tak s doprovodem varhan v podání Alfreda Habermanna a Pražských chrámových sólistů.

Petr Eben (1929–2007) byl český skladatel duchovní, moderní a soudobé vážné hudby. Jeho rozsáhlá skladatelská tvorba zasahuje do všech žánrů (opera, balet, téměř všechny druhy komorní hudby, orchestrální díla) a pronikla do repertoáru mnoha interpretů, souborů, orchestrů. Působil také coby klavírní korepetitor a varhaník.

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze je předním českým neprofesionálním sborovým tělesem složeným především ze studentů, absolventů a zaměstnanců Univerzity Karlovy a ostatních pražských vysokých škol. Vznikl již v roce 1948 a je tak vůbec nejstarším českým akademickým sborem. Vedle pravidelné koncertní činnosti v Praze a v jiných místech České republiky sbor vystupuje často i v zahraničí.

Koncert:

6. června 2024

Kostel sv. Voršily, Národní třída 8, Praha 1

Začátek: 19:30 hodin

Vstupné: dobrovolné

29. května 2024
29. května 2024