Mezinárodní taneční soutěž Dance World Cup 2024 v Praze

Hlavní město Praha bude na přelomu tohoto června a července hostit velkolepou mezinárodní taneční soutěž Dance World Cup (DWC) pro tanečníky ve věku od 5 do 25 let.

  • 1 minuta čtení
Dance World Cup 2024
Dance World Cup 2024 Autor: dwcczech.cz

Do metropole se v týdnu od 27. června do 6. července 2024 sjedou soutěžící z celého světa a v jednotlivých dnech se budou v Kongresovém centru Praha konat klání v různých tanečních žánrech. Ať už se bude jednat o klasický balet, tanec moderní, lyrický, folklorní, hudební divadlo, showdance, step, acro, komerční či street dance. A hlavní město Praha se na koordinaci aktivit spojených s touto největší celosvětovou taneční událostí podílí.

Průvod historickým centrem města

U příležitosti této pro Prahu prestižní mezinárodní události se v pátek 28. června 2024 od 17:30 hodin uskuteční zahajovací ceremoniál a průvod centrem metropole, kterého se zúčastní všichni soutěžící (někteří v národních krojích).

Trasa průvodu povede ze Staroměstského na Václavské náměstí, kde se uskuteční slavnostní zahajovací ceremoniál Dance World Cup 2024. Tato akce je určená pro širokou veřejnost.

V metropoli se v prvním prázdninovém týdnu najednou sejde více než osm tisíc tanečníků z celého světa a jejich rodinní příslušníci. Dle organizátorů do Prahy v této souvislosti přijede přibližně 20 tisíc zahraničních návštěvníků.

Hlavní porotkyní mezinárodní taneční soutěže bude česká primabalerína Daria Klimentová, která povede mistrovské kurzy a bude hlavní porotkyní v sekcích baletní, a moderního či lyrického tance.

18. června 2024
8. července 2024