Nejlepší sportovní výkony Kontakt bB 2005

Vyhlášení nejlepších sportovních výkonů Kontakt bB 2005 se v sobotu večer v menze ČVUT na Strahově zúčastnila více než stovka handicapovaných sportovců, jejich rodin a příznivců. Ceny vítězům - triatlonistovi Zbyňku Švehlovi a plavkyni kategorie masters Marii Feiferové - předával primátor Pavel Bém.

• 2 minuty čtení

Vyhlášení nejlepších sportovních výkonů Kontakt bB 2005 se v sobotu večer v menze ČVUT na Strahově zúčastnila více než stovka handicapovaných sportovců, jejich rodin a příznivců. Ceny vítězům - triatlonistovi Zbyňku Švehlovi a plavkyni kategorie masters Marii Feiferové - předával primátor Pavel Bém.

Zbyněk Švehla je triatlonista vozíčkář, který v říjnu již podruhé dokončil Havajského Ironmana a dlouhý triatlon dojel v celkovém čase 13:38:33, čtvrtý ve své kategorii „physically challenged“ a celkově na 1300. místě z 1800 startujících. Poprvé dokončil náročný závod v roce 2003 a dokázal to jako vůbec první Evropan na vozíku. Zbyněk patří také k zakládajícím členům sdružení Kontakt bB.

Marie Feiferová se letos ve svých šestaosmdesáti letech  a navzdory zdravotním potížím vypravila do Stockholmu, aby tam na ME získala stříbrnou medaili na trati 50m kraul. Ačkoliv ve své kategorii neměla příliš velkou konkurenci, čas 1:13 je přesto úctyhodným výkonem.

S aktivním závoděním se také rozloučil paralympionik roku Martin Kovář, který na XII. letních paralympijských hrách získal tři tituly a navíc ve všech třech individuálních kraulařských závodech zvítězil v nových světových rekordech.

Součástí akce byla také prodejní výstava obrazů akademického malíře Josefa Jochmana, jejíž výtěžek byl věnován na podporu dětského plaveckého programu.

Tradiční součástí večera byla také soutěž v nakládání utopenců MRUČ – Mistrovství republiky utopenců českých. Jednalo se o jubilejní 10. ročník, jehož vítěz byl dekorován vavřínovým věncem a po celý příští rok bude držitelem putovního poháru a posvátné utěrky. Utopence hodnotila odborná degustační komise, degustace však samozřejmě probíhala i na laické úrovni.

Kontakt bB - občanské sdružení pro studium, rehabilitaci a sport bez bariér - bylo založeno v roce 1998. V 8 střediscích realizuje komplexní program rehabilitační, sportovní i sociálně-poradenský, do něhož je v současné době zapojeno cca 500 osob se zdravotním postižením v různých kategoriích – od dětských až po paralympijskou úroveň.