On-line debata k přípravě železniční trati z Prahy-Ruzyně na letiště

Správa železnic ve spolupráci se společností AFRY připravila speciální on-line chat na kanálu YouTube k přípravě novostavby železniční trati ze stanice Praha-Ruzyně na letiště Václava Havla. Bude se konat ve středu 10. dubna od 17:30 hodin.

  • 1 minuta čtení
  • 4 fotografie
DM1
Vizualizace trati. Zdroj: AFRY

Novostavba železničního napojení na pražské letiště a nový přestupní uzel Dlouhá Míle, který vznikne vedle obchodního centra OC Šestka na Praze 6, je součástí projektu modernizace železniční trati mezi Prahou a Kladnem.

Úsek na letiště a vznik nového terminálu připravuje projekční a konzultační společnost AFRY pro Správu železnic, která zodpovídá za celý koncept napojení letiště na železnici a zajištění moderní hromadné dopravy pro největší středočeské město a jeho rychlejší a ekologičtější spojení s Prahou.

Jde o prioritní dopravní stavbu české vlády a hl. města Prahy a o jeden z nejrozsáhlejších domácích infrastrukturních záměrů v oblasti železniční dopravy. Praha se díky němu zařadí mezi evropská velkoměsta s přímým napojením mezinárodního letiště na železnici.

Debaty se zúčastní technický náměstek Stavební správy západ SŽ Petr Vaníček, vedoucí oddělení přípravy projektu Praha – Letiště – Kladno SŽ Daniel Dlubal, hlavní inženýr projektu ze společnosti AFRY Petr Prousek a architekt terminálu Dlouhá Míle Jiří Pavlíček ze společnosti Pavlíček Hulín architekti.

Dotazy je možné pokládat přímo v chatu ve vysílání. Připojit se lze přes tento odkaz.

O AFRY CZ:

AFRY CZ, s.r.o. je architektonická, projektově-inženýrská a konzultační společnost s téměř 500 zaměstnanci působící zejm. na českém a slovenském trhu v oblasti poskytování inovativních projektových služeb. Disponuje jedinečným rozsahem portfolia, které pokrývá oblasti architektury, stavebnictví, dopravy, průmyslu, energetiky, infrastruktury, vodohospodářství a životního prostředí. Spadá do silné mezinárodní skupiny AFRY založené v roce 1895, se sídlem ve Stockholmu, s více než 18 000 odborníky ve 40 zemích a projekty ve více než stovce zemí světa.

 

Železniční trat z Prahy-Ruzyně na letiště

8. dubna 2024
17. května 2024