Povodňová aktivita v Praze by měla dnes odpoledne pominout. Následně se zruší přijatá opatření

Praha - Vltava - 5. června
Praha - Vltava - 4. června Autor: webkamery.online
5. června 2024
7. června 2024

Povodňový orgán hl. m. Prahy i dnes vyhodnotil povodňovou situaci v metropoli, která se nadále lepší. Dnes odpoledne by měl na Vltavě pominout první stupeň povodňové aktivity a tím dojde ke zrušení přijatých protipovodňových opatření. Vrata na Čertovce se následně otevřou zítra ráno zhruba v 9.00 hodin.

  • 1 minuta čtení

„Jsem samozřejmě rád, že situace se vyvinula pozitivně. Na povodňové situace jsme každopádně připraveni, bezpečí Pražanů je naší prioritou,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Díky pozitivnímu vývoji počasí a útlumu odtoku z Vltavské kaskády by měl dnes v Praze v odpoledních hodinách pominout první stupeň povodňové aktivity. Pominutím tohoto stavu dojde ke zrušení přijatých protipovodňových opatření. Technická správa komunikací po fyzické kontrole otevře cyklostezku na Zbraslavi, Trade centre Praha po kontrole postupně zpřístupní části náplavek a do provozu se budou moci vrátit i vltavské přívozy. Povodí Vltavy pak zítra v ranních hodinách společně s potápěči hasičů otevře protipovodňová vrata na Čertovce.

V Čechách aktuálně nikde neprší a za posledních 24 hodin na tomto území nespadly prakticky žádné srážky. Předpověď do zítra nenaznačuje velké deště a meteorologové do dalších dní předpokládají maximálně méně významné bouřky. První povodňový stupeň je aktuálně již jen na pár místech na Berounce s tím, že by hladina měla nadále klesat. Povodí Vltavy proto plánuje snižovat odtok z Vltavské kaskády, díky čemuž se dnes odpoledne sníží průtok a hladina Vltavy v Praze pod první stupeň povodňové aktivity. Povodí pak plánuje odtok dále snižovat.

Všechna přijatá opatření byla preventivní kvůli včasné ochraně obyvatel a turistů v metropoli. Hlavní město bude vývoj počasí i hladiny řek i nadále sledovat a na případný vývoj situace je připraveno reagovat.