Pozvánka do Švandova divadla: Návrat krále

Písničkový filozofický retromuzikál o stesku po domově a zpěvákovi, který (ne)emigroval nazvaný Návrat krále si přichystal divadelní soubor ze Švandova divadla. Režie příběhu se ujal Jakub Čermák a diváci se mohou těšit na příběh obskurní, ale i zábavný.

  • 1 minuta čtení
Návrat krále 2024_01
z premiérového představení Autor: svandovodivadlo.cz

Návrat krále pojednává o životní epizodě božského zpěváka, který se ze své socialistické vlasti vydal v 70. letech naplnit své sny do kapitalistické ciziny. Inscenace nabízí výlet do minulosti, příběh nepravděpodobné lásky i tragikomickou bitvu o smysl umění.

Premiéra písničkového retro muzikálu s momenty sarkasmu i dojetí se konala na konci května a sklidila velký úspěch. Text je směsicí fikce a je vzdáleně inspirován kombinací reálných motivů. Dle slov dramaturgyně Martiny Kinské může vyvolat úsměv, na jehož konci ale může dosti zatrnout…

Hravý retromuzikál z nedávné československé historie vznikl přímo na objednávku Švandova divadla. Autor textu a režisér Jakub Čermák spolu s autorem hudby Petrem Markem (z kapely Midi Lidi) si v něm velmi nápaditě pohrávají s tématem idolu a ideálu, emigrace a stesku po vlasti, stejně jako s obskurností estrád, které dodnes v mnohých budí prapodivně perverzní sentiment.

Nejbližší představení:

  • června 2024 19:00 hodin
  • září 2024 19:00 hodin
  • září 2024 19:00 hodin

Vstupenky k dispozici zde.

10. června 2024
10. června 2024