Praha o víkendu hostí Street Floorball League 2024

V sobotu 13. července 2024 se v Praze v areálu Výstaviště vedle Skate parku koná jeden z turnajů 7. ročníku sportovního klání Street Floorball League. Jednotlivá utkání se konají vždy od června do srpna na různých místech České republiky (České Budějovice, Liberec, Karlovy Vary a Brno) a jsou určeny i pro ty, kteří s florbalem nemají žádné zkušenosti.

• 1 minuta čtení
Street floorball league
Street floorball league Autor: streetfloorball.cz

Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos se mohou přihlásit do společné kategorie muži, ženy i smíšené týmy s pěti až deseti hráči, kteří jsou starší 15 let a v uplynulé sezoně 2023/2024 nenastoupili v Livesport Superlize, případně 1. lize mužů. U žen žádné omezení neplatí.

Utkání se hrají ve formátu tři na tři bez gólmanů na malé branky na hřišti o rozměrech 24x12 metrů. Jeden zápas trvá 12 minut superhrubého času, poslední minuta je čistý čas. Na každém turnaji se podle počtu účastníků losují týmy do základních skupin, z nichž pak ti nejlepší postoupí do následného play-off a zahrají si o vítězství a hodnotné ceny.

Za předchozích šest ročníků, které neměly pauzu ani za covidové krize, se na více než čtyřicítce turnajů zapojilo do hry přes 750 týmů, což znamená několik tisícovek hráček a hráčů, kteří si užili turnaj spojený se zábavou. Vedle českých týmů se turnajů v předchozích ročnících zúčastnilo i několik týmů z okolních zemí. Cílem je pravidelně navštěvovat nejen centra českých měst a jejich náměstí, ale i další významné lokality a atraktivní prostory. Na vítěze čekají hodnotné ceny a všichni účastníci si odvážejí domů speciální pamětní medaile, které se vyrábějí z prasklých florbalových balonků a čepelí.