Praha prodlouží sobotní provozní dobu u deseti sběrných dvorů. Změna začne platit od května

SD Jilemnická vstup
SD Jilemnická vstup
2. dubna 2024
2. dubna 2024

Rada hlavního města Prahy rozhodla, že se od května prodlouží sobotní otevírací doba deseti sběrných dvorů, které provozují Pražské služby. Při letním čase se otevírací doba prodlouží o tři hodiny do 18 hodin, při zimním čase bude otevírací doba prodloužena do 17 hodin. Provozní doba těchto sběrných dvorů se tímto sjednotí a jak v pracovní dny, tak v sobotu budou otevřeny shodně.

 • 1 minuta čtení

Změna se týká pouze sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Osm sběrných dvorů pro Prahu provozují soukromé firmy, které vzešly z výběrového řízení. Také zde se počítá s prodloužením provozní doby, změna bude provedena při přesoutěžení těchto smluv. U dalších dvou sběrných dvorů se předpokládá, že změna otevírací doby začne v roce 2025.

„Prodloužení provozu sběrných dvorů považuji za důležité a potřebné zvýšení komfortu Pražanů. Velmi si vážím všech obyvatel Prahy, kteří o víkendu jezdí s odpadem do našich sběrných dvorů a věřím, že prodloužení provozní doby ocení,“ říká k tomu náměstkyně primátora Jana Komrsková.

Pro hlavní město Pražské služby provozují celkem 10 sběrných dvorů:

 1.  Sběrný dvůr Zakrytá
 2.  Sběrný dvůr Klikatá
 3.  Sběrný dvůr Puchmajerova
 4.  Sběrný dvůr Proboštská
 5.  Sběrný dvůr Pod Šancemi
 6.  Sběrný dvůr Generála Šišky
 7.  Sběrný dvůr Za Zastávkou
 8.  Sběrný dvůr Jilemnická
 9.  Sběrný dvůr Podnikatelská
 10.  Sběrný dvůr Bečovská