Praha 2 má novinku, koš na injekční stříkačky

Od čtvrtka 3. srpna 2017 jsou na třech místech v Praze 2 instalovány koše na použité injekční stříkačky a infekční materiál. Jedná se o pilotní projekt pražského programu FIXPOINT. Zatím jsou v Praze 2 celkem tři koše – v severní části Karlova náměstí za kašnou sv. Josefa poblíž Novoměstské radnice, ve střední části Karlova náměstí a v ulici Pod Slovany (za budovou Ministerstva zdravotnictví).

Ocení je zejména Pražané, kterým záleží na čistotě životního prostředí. Při nálezu injekční stříkačky mohou zavolat městské strážníky, kteří použitý materiál hodí do připravené nádoby. Koš vypadá nenápadně, ale vejde se do něj až 150 injekčních stříkaček. Organizace Progressive, která projekt realizuje, dohlédne na to, aby byl pravidelně vyprazdňován.

Také na jiných místech v centrálních městských částech se koše Fixpoint v poslední době objevily. Celkem je jich v metropoli 20. Není vyloučeno, že na území Prahy 2 budou přibývat i na dalších místech. Vytipován je například prostor u pomníku Benedikta Roezla v jižní části Karlova náměstí, Nuselské schody nebo ulice Na Rybníčku. „Jedná se o velmi exponovaná místa na území Prahy 2, na kterých se opakovaně a ve velkém množství nacházel infekční materiál a kde byl zaznamenán zvýšený pohyb uživatelů návykových látek,“ vysvětluje protidrogová koordinátorka Tereza Paterová. Do konce roku by mělo na základě vyhodnocení pilotního programu padnout rozhodnutí, zda se bude projekt FIXPOINT v rámci Prahy 2 dále rozšiřovat.

Zdroj: http://praha2.cz/Praha-2-ma-novinku-kos-na-injekcni-strikacky.html

1

 

2

 

3. srpna 2017
3. srpna 2017