Pražský primátor na návštěvě Kolovrat ocenil hasiče, jednal o plánovaných projektech a navštívil i seniory

MC_Praha_Kolovraty_1229x600
Kolovratská radnice
20. června 2024
20. června 2024

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.

  • 1 minuta čtení

Kolovraty mají jeden z nejstarších hasičských sborů v Praze, uplynulý víkend se zde konaly oslavy již 130. výročí od jeho založení. Primátor Bohuslav Svoboda ve svém projevu ocenil roli, jakou dobrovolní hasiči zde i na jiných místech v hlavním městě hrají a jak širokou škálu úkolů zvládají. A předal ocenění jubilantovi z jejich řad, Vladislavu Voborovi, který právě o víkendu slavil 90. narozeniny.

Po návštěvě hasičských slavností, které provázela i výstava techniky a průjezd hasičské kolony, pražský primátor během oběda jednal se starostou Jonášem Zejfartem a dalšími představiteli Kolovrat. Tématem byla plánovaná nová výstavba, paralelní železniční trať a další část silničního okruhu. To vše bude mít dopad i na fungování této městské části.

Řeč podobně jako jinde v Praze se vedla také o kapacitách školských a zdravotnických zařízení, které zvláště v druhém případě v Kolovratech nestačí a jež se vedení této městské části snaží rozšířit.

„Kolovraty jsou sice okrajovou, ale důležitou, a především fungující městskou částí. Jsou také jednou ze vstupních bran do Prahy, což vyžaduje součinnost při řešení dopravních projektů a jejich dopadů,“ komentoval schůzku primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Návštěva pana primátora Svobody pro nás byla velkým potěšením, ale také ujištěním, že vedení Prahy nezapomíná ani na periferní městské části. Probrali jsme ty nejdůležitější hrozby i možnosti rozvoje v Kolovratech a jsem přesvědčený, že společným úsilím se podaří před těmito výzvami obstát. Děkujeme panu primátorovi a jeho týmu za milou návštěvu, uvedl starosta Kolovrat Jonáš Zejfart.

Následovala prohlídka chystaných projektů včetně staveniště Pražského okruhu, závěrečným bodem byla návštěva domova s pečovatelskou službou a příjemné setkání s jeho obyvatelkami a obyvateli.

Bohuslav Svoboda po svém návratu do funkce primátora přislíbil návštěvu všech městských částí a pomoc s řešením jejich problémů. Návštěvy zbývajících městských částí budou následovat v příštích měsících.