Pražský primátor řešil při návštěvě Prahy 5 bezpečnostní otázky, problém drog i výstavbu nové základní školy

Z prohlídky staveniště
Z prohlídky staveniště Autor: MHMP
17. května 2024
17. května 2024

Další městskou částí, kterou primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda v souladu se svým slibem navštívil, se ve středu 15. května stala Praha 5. Prohlédl si zde mimo jiné i kontaktní centrum pro lidi se závislostmi.

  • 1 minuta čtení
  • 8 fotografií

Návštěva začala jako obvykle na radnici, kde primátora přivítali zástupci městské části v čele se starostkou Radkou Šimkovou. Mezi diskutovaná témata patřily problémy s bezpečností v krizových lokalitách – zvláště na Andělu a v jeho okolí nebo zhoršující se situace na Barrandově. V této souvislosti se řešil i záměr hlavního města otevřít další kontaktní centra, aby se Praze 5 ulevilo.

Jednalo se také o problému parkování a kapacitách škol s ohledem na demografický vývoj v této městské části, kde by se měl podle odhadů počet obyvatel do roku 2030 zvýšit o více než 11 tisíc. Konkrétně pak byla důležitým tématem plánovaná výstavba dvou základních škol.

Následovala prohlídka staveniště, kde má vedle plánovaného dopravního terminálu vyrůst rozsáhlý komplex budov Smíchov City, včetně nové základní školy, kde by na obou stupních mělo najít místo zhruba 600 dětí. Poté primátor navštívil „Káčko“, tedy kontaktní centrum pro klienty se závislostmi, které v ulici Na Skalce provozuje společnost Sananim.

„Praha 5 je dynamicky se rozvíjející městská část, a proto je jasné, že jednou z hlavních otázek je výstavba nových školských zařízení a způsob jejich vhodného financování. Vnímám i zdejší složitou bezpečnostní situaci v krizových lokalitách, Praha 5 bude mít při jejím řešení i nadále podporu hlavního města,“ říká k návštěvě primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

„Ráda jsem pana primátora přivítala u nás na radnici Prahy 5. Ukázali jsme mu místo v nově vznikající čtvrti Smíchov City, kde by v budoucnu měla stát nová moderní škola, jejíž realizace se však neobejde bez finančního přispění hlavního města. Pana primátora jsme také informovali o neutěšené drogové situaci na Praze 5. Navštívil s námi kontaktní centrum Sananim, které je nyní zatížené pacienty z celé Prahy. Sám se tak mohl přesvědčit o potřebě vzniku nových kontaktních center v ostatních městských částech. Do té doby by také prospělo navýšení počtu strážníků Městské policie na území Prahy 5,“ uvádí starostka Prahy 5 Radka Šimková.

Bohuslav Svoboda po svém návratu do funkce primátora přislíbil návštěvu všech městských částí a pomoc s řešením jejich problémů. Návštěvy zbývajících městských částí budou následovat v příštích měsících.

Návštěva Prahy 5