Pražský primátor MUDr. Pavel Bém se zúčastnil běhu "Run together, Praha!"

Primátor hlavního města Prahy MUDr. Pavel Bém se dnes zúčastnil jako oficiální host i běžec akce „Run together, Praha!“. Běh, který se konal v rámci sportovní dobročinné akce Praha Olympic Festival, byl odstartován z Hradčanského náměstí.

Ještě před startem pražský primátor pozdravil přítomné: „Přeji vám všem, kteří jste přišli podpořit olympijskou myšlenku a něco udělat pro své zdraví, krásné odpoledne. A ať se vám dobře běží.“

Primátor Pavel Bém obdržel startovní číslo 20 016 a krátce po 14. hodině se s více než dvěma desítkami tisíc milovníků běhu vydal na trať asi 4,5 km dlouhou. Cíl běhu byl v dolní části Václavského náměstí, kde na účastníky čekal program, jehož součástí bylo i losování výherců cen, které věnoval sponzor, firma Samsung. Ta také vyhlásila, že za každého účastníka běhu, který doběhne až do cíle, věnuje částku 50 Kč nadaci Pomozte dětem. Přesný počet účastníků byl 24 857, a tak šek, který předával společně s pražským primátorem MUDr. Pavlem Bémem zástupce firmy Samsung, zněl na částku 1 350 tis. korun. Usměvavý a svěží primátor, který jakoby ani neběžel v dnešním parném odpoledni, se krátce ujal slova: „Poděkování vám všem, blahopřání k výkonům. A všechna čest firmě Samsung, která dokázala zorganizovat tak báječnou věc a přispět české charitě. Děkuji.“

Po předání šeku nadaci Pomozte dětem následovalo losování výherců cen ve třech kategoriích – skupina, rodina a jednotlivci. Pražský primátor byl požádán o losování v kategorii rodina, kde byla cenou televize-kino Samsung s úhlopříčkou 72 cm. Celkem jedenáctkrát musel MUDr. Pavel Bém sáhnout do krabice se startovními čísly, než se ozval šťasný výherce a primátor mohl otci a jeho dvěma ratolestem poblahopřát.

Slavnostní příchod oficiálních hostů.

Chvíle soustředění před startem a na trati...

Primátor Pavel Bém se ujal losování v kategorii "rodina" a po jedenáctém pokusu blahopřál výherci