Pražští symfonikové završí 89. sezónu dílem Gustava Mahlera

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK uvede pod taktovkou šéfdirigenta Tomáše Braunera ve středu 12. a ve čtvrtek 13. června 2024 vždy od 19:30 hodin ve Smetanově síni v Obecním domě Druhou symfonii Gustava Mahlera „Vzkříšení“. Tou symbolicky zakončí 89. koncertní sezónu.

  • 1 minuta čtení
FOK_90_sezona
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK Autor: www.fok.cz

V rámci obou večerů bude také účinkovat Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka, sopranistka Olga Jelínková a altistka Bella Adamova.

„Mahlerova 2. symfonie je pro mě nejen hudebním dílem, ale také hlubokým spirituálním a filozofickým vyjádřením lidského života, smrti a naděje na věčný život. Její bohaté hudební textury a emocionální síla ji činí jednou z nejvíce působivých symfonií v historii hudby. Zároveň vyjadřuje pro mě nesmrtelnou naději, s níž se chceme symbolicky překlenout do 90. sezóny, kterou v září zahájíme taktéž Mahlerovou monumentální symfonií – Symfonií tisíců,“ prozradil šéfdirigent FOK Tomáš Brauner.

Mahlerova Druhá symfonie Vzkříšení klade vysoké nároky na provedení, ať už kvůli počtu hudebníků, účasti sboru a sólistů. Dle slov dramaturga Pražských symfoniků Martina Rudovského se skladatel Gustav Mahler netajil inspirací Beethovenovou Devátou a publikum se může v rámci závěrečných koncertů těšit na komplexní hudebně-filozofický zážitek.

Další podrobnosti o koncertech, včetně možnosti zakoupení vstupenek, zde.

28. května 2024
28. května 2024