Přednáška o závodu 1000 mil československých a gospelový koncert

Autoklub České republiky, který slaví letos 120. výročí založení, zve ve středu 15. května 2024 od 17:30 hodin na přednášku o legendárním automobilovém závodu 1000 mil československých. Po přednášce od 19:30 hodin následuje koncert hudebního sboru Rainbow gospel. Vstup zdarma.

  • 1 minuta čtení
Na startu loňského ročníku
Na startu loňského ročníku Autor: Fb akce

Akce se koná v rámci doprovodného programu festivalu Open House Praha 2024, jehož součástí jsou o víkendu 18. a 19. května i prohlídky klubového domu Autoklubu ČR.

Společně s Autoklubem si připomenou jubilea i partneři: Festival Open House Praha slaví letos desáté výročí. Rainbow gospel, pěvecký sbor s kapelou, koncertuje již dvacet let.

Přednáška a koncert

Od nejúspěšnějšího ročníku 1000 mil československých uplyne letos devadesát let. Právě v roce 1934 tento závod, nad nímž držel patronát i prezident republiky T. G. Masaryk, měl nejkvalitnější obsazení. O jeho historii přijde povyprávět Petr Kožíšek z Národního technického muzea, autor vynikající monografie o tomto podniku. V současnosti se 1000 mil československých koná jako vzpomínková jízda historických automobilů a je jednou z nejprestižnějších veteránských soutěží u nás. Pravidelně startuje ve stejných kulisách a podle stejného scénáře jako kdysi.

Pěvecký sbor Rainbow gospel doprovázený pětičlennou kapelou pod vedením dirigentky Julie Bergerové má ve svém repertoáru klasické i současné gospelové písně, zařazuje ale také některé popové kousky v netradičních sborových úpravách.

Přednáška a koncert se uskuteční ve Smetanově sále klubového domu Autoklubu ČR. Velkolepé a pro hudbu uzpůsobené prostory jsou součástí reprezentativního sídla, které pro Autoklub navrhl ve dvacátých letech minulého století architekt Pavel Janák.

Letošní ročník 1000 mil československých

Opletalova ulice před Autoklubem ČR se ve středu 12. června 2024 od 12:00 hodin promění v závodní depo, následující den ráno od 6:00 hodin auta startují směr Bratislava. Trasa co nejvíc kopíruje tehdejší itinerář.

Autoklub ČR, klubový dům, Opletalova 29, Praha 1 – Nové Město

9. května 2024
9. května 2024