Rozhovor náměstka primátora hl. m. Prahy Ing. Jana Bürgermeistera o novém webu památkové péče, uveřejněný v deníku Metro dne 13.1. 2005, v rubrice Hlavní město Praha
Občané zde zjistí nejen řadu novinek z této oblasti, ale také mohou sami sdělit svůj názor na práci památkářů. Stránky památkového odboru mají jednoznačně dva cíle. Jednak urychlit lidem styk s úředníky, ale také přinášet nové informace.
ROZHOVOR |
|
|
|
Metro | 13.1.2005 | rubrika: Hlavní město Praha /Komerční příloha/ | strana: 12
s náměstkem primátora ing. Janem Bürgermeisterem o novém webu památkové péče http://pamatky.praha-mesto.cz/
* Co se lidé na novém webu dozvědí ?
Občané zde zjistí nejen řadu novinek z této oblasti, ale také mohou sami sdělit svůj názor na práci památkářů. Stránky památkového odboru mají jednoznačně dva cíle. Jednak urychlit lidem styk s úředníky, ale také přinášet nové informace. Obyvatelé se např. dozvědí, kdo z úředníků řeší danou problematiku, co k jejímu vyřízení potřebuje i kam se má případně obrátit.
* Nové internetové stránky mají však oslovit návštěvníky nejen obsahem, ale i úpravou…
Dynamický a současně přehledný design by měl stránky odlišit od obvyklých nezáživných úřednických portálů. V jednotlivých rubrikách si lidé najdou aktuality z oblasti památkové péče, informace o grantových řízeních, legislativě, památkovém fondu i fotogalerii.K dispozici jsou také mapy památkově chráněných území,seznam Národních kulturních památek a nemovitých kulturních památek. Samozřejmostí jsou odkazy na stránky UNESCO, Národního památkového ústavu nebo Ministerstva kultury ČR.
* Jakým způsobem mohou lidé na nových webových stránkách s památkáři komunikovat?
Lidé si mohou stáhnouti, vytisknout nebo vyplnit všechny formuláře doma. K dispozici jsou různé metodické materiály a informace o důležitých projektech ve městě. Své připomínky a názory může každý památkářům sdělit v diskusním fóru nebo prostřednictvím dotazníku.