Stará čistírna v Bubenči hledá gastro provozovatele. Zájemci se mohou zúčastnit výběrového řízení

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči
Stará čistírna odpadních vod v Bubenči Autor: prague.eu
20. května 2024
5. června 2024

Národní kulturní památka, která láká svou historickou krásou, dochovanou technikou a unikátním podzemím, nabízí jedinečnou příležitost pro podnikání. Městská společnost pro správu nemovitostí Trade Centre Praha (TCP) vyhlásila otevřené výběrové řízení na pronájem nebytových prostor tohoto objektu. Cílem je najít nájemce, který bude návštěvníkům areálu Staré čistírny odpadních vod poskytovat nabídku občerstvení, nápojů a vlastních společenských akcí. Uchazeči mohou zasílat své nabídky do 17. června 2024, s vítězným nájemcem bude následně podepsána smlouva do roku 2028.

  • 1 minuta čtení

Součástí pronájmu je prostor kavárny a stodoly, v rámci jejichž provozu je rovněž možné využít předzahrádky. V případě pořádání větších společenských akcí bude možné využít také travnatou plochu u stodoly nebo sály v interiéru Staré čistírny odpadních vod.

„V rámci výběrového řízení bude primárně hodnocena nabídnutá výše nájemného, provozní a dramaturgický záměr, jímž chce pronajímatel prostory užívat, a předchozí zkušenosti uchazeče s podobným typem podnikání,“ říká pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský.

Součástí nájmu bude také obratové nájemné, které je určeno jako 7% část z měsíčního obratu provozovny.

Prostor kavárny byl ve Staré čistírně odpadních vod zřízen již v roce 2014. Přístup do ní je umožněn jak z ulice, tak přímo z budovy, kam pravidelně chodí návštěvníci prohlídek objektu, jež se odehrávají po celý týden. Unikátní prostor nabízí mimo obvyklý provoz rovněž možnost k pořádání různých společenských a kulturních akcí společně se soukromým pronájmem pro oslavy, svatby a další podobné události.

Podrobnou specifikaci výběrového řízení včetně dalších informací naleznete na: https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0001608/zakazka/706348.