Výstava Czech Nature Photo 2024

Osmý ročník výstavy Czech Nature Photo - fotografické soutěže věnované živé přírodě - je veřejnosti otevřen v galerii Czech Photo Centre do 25. srpna. Ve venkovní expozici, která se nachází u východu z metra Nové Butovice, představují vítězné a vybrané práce žáci základních a studenti středních škol.

  • 1 minuta čtení
Galerie Czech Photo Centre
Galerie Czech Photo Centre Autor: mapy.cz

Fotografií roku se stal snímek Okno na onen svět slovenského fotografa Jakuba Hodáně, který zachytil pohled na okno poseté pavučinami v australské oblasti Kuku-yalanji.

Vítěze vybírala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2 500 fotografií. Do soutěže své práce poslalo 256 fotografek a fotografů z České a Slovenské republiky. Do čtvrtého ročníku soutěže pro žáky a studenty Czech Photo Junior se přihlásilo 173 soutěžících, kteří zaslali skoro 1 000 snímků.

K výstavě je připraven doprovodný program v galerii Czech Photo Centre. Ve středu 5. června se koná komentovaná prohlídka výstavy s manažerem soutěže a fotografem Michalem Krausem a v úterý 18. června autorská prezentace Václava Šilhy.

Galerie Czech Photo Centre

Adresa:

Seydlerova 2835/4, Praha 5 (Nové Butovice)

Otevírací doba:

úterý - pátek: 11 – 18 hodin

sobota - neděle: 10 – 18 hodin

pondělí - zavřeno

 

  • Vstupné: 100 Kč / 50 Kč (snížené vstupné)
www.czechphoto.org

 

29. května 2024
29. května 2024