XVII. všesokolský slet - Unikátní lidské obrazce v pražském Edenu

Slet je událost, která nemá ve světě obdoby. Zažít jedinečnou atmosféru a vychutnat si hromadné skladby v podání sokolů bude možné v pražském Edenu 4. července večer a 5. července odpoledne. Představí se silní muži v trojpatrových pyramidách, elegantní ženy, ale i sokolové z řad dětí či senioři.

  • 1 minuta čtení
Sokolský slet
Sokolský slet Autor: slet24.cz

„Sokolové mění tělovýchovu na umění. Během cvičení uvidíte na ploše unikátní lidské obrazce. V tomto jsme jedineční a nemáme ve světě konkurenci," popisuje Petr Svoboda, náčelník České obce sokolské a předseda sletového týmu.

Letošní XVII. všesokolský slet se odehraje v duchu motta „slet spojuje“ a je to událost, která se koná jednou za šest let. Slet, to je oslava pohybu, tradice a velká dávka emocí.

„Slet je životní zážitek. V každé skladbě bude cvičit dva tisíce sokolů jako jeden muž. Emotivní na tom je i fakt, že toto předvedení je premiérou i derniérou zároveň. V takovém počtu se totiž sokolové sjedou na jedno jediné vystoupení pouze do Prahy. Slet jsou především emoce a jejich velká dávka vám bude během dvou hodinového předvedení skladeb bezpochyby doručena,“ říká Martin Chlumský, starosta České obce sokolské.

Sokolové předvedou celkem 12 skladeb a divákům se představí i hosté. Mimo jiné vystoupí i slavná dánská gymnastická škola Ollerup. Večerní program 4. července dokreslí originální scénické osvětlení a připraveno je i hudební překvapení. Odpolední vystoupení 5. července rozzáří především dětské úsměvy a zakončí senioři s Věrnou gardou.

Večerní program 4. července dokreslí originální scénické osvětlení a připraveno je i hudební překvapení. Všechny sokolské skladby a program obou dnů, kdy sokolové hromadné skladby předvedou, najdete zde. Vstupenky je možné zakoupit online.

XVII. všesokolský slet se koná v Praze v týdnu od 30. června do 5. července 2024 a vedle hromadných vystoupení nabídne pestrý doprovodný program.

27. června 2024
28. června 2024