INFORMACE O DS ZVONEK

Detska_skupina_zvonek_barevne

Vítejte v Dětské skupině Zvonek, 

Dětská skupina Zvonek zahájila svůj provoz dne 3. 4. 2018 jako podniková forma zařízení poskytující péče o dítě s kapacitou 12 míst. Dětská skupina Zvonek nabízí bez úhrady zaměstnancům Magistrátu hl. m. Prahy péči o děti od 2 let věku do zahájení povinné školní docházky podle zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů. Služba je poskytována ve vlastním objektu hl. m. Prahy, Jungmannova 747/28, 110 00 Praha 1 (přední dům). 

Služba péče o dítě je poskytována v pracovní dny v průběhu celého kalendářního roku. Celoroční provoz dětské skupiny je přerušen vždy od 23. 12. do 1. 1. a v prvním červencovém týdnu. Provozní doba se co nejvíce přizpůsobuje potřebám rodičů, konkrétně: Po 7.00 - 17.00 hod., Út a Čt 7.00 – 16.30 hod., St 7.00 - 18.00 hod., Pá 7.00 - 15.00 hod. Personál tvoří stabilní dvojice pečujících osob a také zastupující pečující osoby. Děti se u nás setkají i s pomocnicí, která provádí každodenní úklid, zajišťuje přípravu oběda a odpočinkové zóny. Děti tráví hodně času na hřišti ve Františkánské zahradě a často jezdí na výlety do přírody. Zajímavostí je i třídenní pobyt v přírodě, který se koná vždy na podzim a na jaře. 

Vybudování a následný provoz dětské skupiny byl v období od 1. 10. 2017 do 30. 9. 2023 finančně podpořen Evropskou unií v rámci Operační program Praha - pól růstu, se specifickým cílem: Zvýšení dostupnosti zařízení péče o děti.  

 

Kontakt do DS Zvonek
Jméno Renata Lygová
Telefon 770 184 796
E-mail Renata.Lygova@praha.eu
Jméno Jitka Zachová
Telefon 771 286 837
E-mail Jitka.Zachova@praha.eu
Jméno Mgr. Andrea Hájková (vedoucí oddělení zařízení péče o děti zaměstnanců)
Telefon 734 794 791
E-mail andrea.hajkova@praha.eu

  

Renáta Lygová, pečující osoba v Dětské skupině Zvonek 

Větší část svého soukromého, ale i profesního života jsem věnovala dětem. Už jako studentka jsem vedla kroužek malých gymnastek. Jako mladá maminka jsem chtěla být se svými dětmi každý den. Pozorovat je, jak rostou, jak se učí chodit, mluvit, jak poznávají svět kolem sebe. To vše jsem chtěla s nimi prožít, a tak jsem se svými třemi dětmi zůstala doma delší dobu než většina maminek. Je to moje nejkrásnější a nejsmysluplnější část života. Nikdy se nebude opakovat, protože děti vyrostou a dospějí. A když dospěly, našla jsem si práci v mateřské škole a tam získávala další praktické zkušenosti s výchovou a péčí o děti. Po jedenácti letech ve školce jsem cítila potřebu se ve výchově dětí dále zdokonalovat, a tak jsem absolvovala kurz pro chůvy. 

V dětské skupině MHMP pracuji již třetím rokem. Každý den se těším na dětský smích, na dětskou hravost, bezprostřednost, na jejich bezbřehou fantazii a chuť se učit všemu novému. A to jsou také vlastnosti, které bych ráda u dětí rozvíjela při práci v naší dětské skupině. 

Renata. Motto: Za dětský úsměv šla bych světa kraj... 

  

Mgr. Jitka Zachová, pečující osoba v Dětské skupině Zvonek 

Jmenuji se Jitka. Vystudovala jsem pedagogiku a psychologii pro střední školy na Univerzitě Karlově. Záhy jsem však zjistila, že je pro mě nejzajímavější období předškolního věku, kdy mohu vidět, jak děti dělají největší pokroky ve velmi krátkém časovém období. V době koronavirové jsem si tedy rozšířila vzdělání studiem předškolní a mimoškolní pedagogiky na SPgš Futurum. Jsem maminkou dvou dětí. Děti nejvíc podpořím v jejich výtvarném projevu, tam se cítím jako ryba ve vodě. Život v kolektivu dětí je pro mě nejlépe stráveným časem. Ve dnech všedních nic nezevšední, jelikož každý den je jiný. Období předškolního věku je pro mě fascinující. Neboť s dětmi můžu pracovat k rozvoji jejich přirozenosti a podporovat jejich osobnost. Vycházím z různých výchovných metod a dávám prostor osobnosti dítěte k jeho rozvoji a kreativitě. 

Jitka. Motto: Správně vidíme jen srdcem. 

12. října 2022
30. listopadu 2023