Den dopravní výchovy pro chodce a cyklisty

19. 9. 2023 Areál Muzea Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2

  • 1 minuta čtení
den_dopravni_vychovy

Tři dětská divadelní představení zaměřená na bezpečnost chodců dětí „Pohádkový semafor“.

Jízda po dětském dopravním hřišti za dozoru příslušníků Policie ČR.

Jízda zručnosti pro malé cyklisty.

Stánek Českého červeného kříže s ukázkami možných zranění při cyklistice.

Soutěže pro děti s dopravně výchovnou tematikou.

 

Místo a čas akce:

  • Areál Muzea Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2 od 9 h do 16:00 h.
  • (Začátky divadelních představení v 9, 10.30 a 14 h.)

 

Zajištění:

  • Technická správa komunikací a.s., oddělení dopravních analýz a DI koordinace
  • Policie ČR oddělení prevence
  • Muzeum Policie ČR
  • Český červený kříž
  • Ministerstvo dopravy, odbor fondů EU

 

Dne 19. 9. 2023 proběhne akce s názvem „Den dopravní výchovy pro chodce a cyklisty“, která se koná každoročně v rámci projektu Evropský týden mobility. Děti ze základních škol mají prostor ukázat své vědomosti a znalosti v oblasti bezpečnosti provozu.

Pro nejmenší je připraveno představení černého divadla s názvem „Pohádkový semafor“, ve kterém si děti zopakují přecházení na pozemních komunikacích a případné následky nesprávného chování. V rámci akce jsou připravena různá stanoviště s úkoly. Po splnění všech stanovišť si děti mohou vybrat malou odměnu ve formě bezpečnostních reflexních prvků. Jedním ze stanoviště je jízda po Dětském dopravním hřišti, kde si zopakují správné nasazení cyklistické přilby a pravidla silničního provozu. Ty si vyzkoušejí i na jízdních kolech a koloběžkách za účasti příslušníků Policie ČR. Dále zde bude i jízda zručnosti, která prověří dovednosti žáků v ovládání jízdního kola, a to i v obtížnějších jízdních podmínkách. Jako další si vyzkoušejí obrazové testy s nesprávným chováním na silnici či chodníku a znalost dopravních značek. Velkým přínosem pro děti bude i Český červený kříž, který připraví ukázky první pomoci, a děti si tak mohou v praxi vyzkoušet resuscitaci zraněného. Součástí bude i stanoviště Ministerstva dopravy, kde budou připraveny informace a úkoly.

Akce probíhá od 9:00 hod. do 16:00 hod. je určena dětem prvního stupně základní školy. Na divadelní představení a třídní kolektivy je nutné se dopředu objednat na e-mailu: kusova@muzeumpolicie.cz.

 

10. ledna 2024
7. března 2024