Fórum o budoucnosti kultury

Vážení,

rádi bychom Vás touto cestou srdečně pozvali k účasti na Fóru o budoucnosti kultury, které se již podruhé bude konat v Divadle pod Palmovkou, tentokrát 12. prosince 2023. Podrobnosti k programu a k bezplatné registraci najdete níže.
Fórum o budoucnosti kultury 2023
Divadlo jako veřejná kulturní instituce: ideologické stereotypy a (bez)hodnotový pragmatismus 
 
Divadlo pod Palmovkou zve již podruhé zajímavé osobnosti z České republiky a zahraničí, které mají co říct k současné situaci a uměleckým, společenským, ekonomickým a politickým možnostem kultury - a zvláště pak divadla. Ve čtyřech diskuzních blocích nazvaných Divadlo jako péče o mikrobiomDavidové a Goliášové v kulturní diplomaciiSpráva věcí veřejných aneb Komu patří kulturní instituce a Od národů ke komunitám se o své názory, pohledy a zkušenosti podělí hosté z různých profesí a kulturních kontextů. Akademickou sféru zastoupí Katarina PavićAnna Praibišová nebo Lukáš Kubina, kteří nabídnou interdisciplinární pohled na kulturní instituce a modely jejich fungování. Jitka Pánek Jurková, která se od nového roku ujme role generální ředitelky Českých center, Monika Loderová z programového oddělení  Goethe-Institutu a ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl s námi budou sdílet trendy v kulturní diplomacii a zamyslí se nad kulturními vztahy „velkých“ a „malých“ zemí. Dále se pak o své zkušenosti a záměry podělí zástupci profesní veřejnosti ze zřizovaných institucí i nezřizovaných organizací, jejichž představiteli jsou Adriana SvětlíkováLudmila Vacková nebo Matyáš Dlab, kteří se budou vyjadřovat k tématu péče a lokální spolupráce. Důležitou součástí Fóra o budoucnosti kultury 2023 budou také diskuze o různých přístupech ke konceptu národní instituce v globalizované a multikulturní realitě praktikované v regionu střední Evropy i za jeho hranicemi a Open PalmFórum pro všechny, kdo se chtějí podělit o své myšlenky a názory na témata spojená s kulturními institucemi. 
 
Fórum o budoucnosti kultury je bezpečným prostorem pro vytváření vize otevřené, rozmanité a inkluzivní kultury, která reaguje na výzvy i potřeby kulturního a kreativního odvětví 21. století. Fórum iniciovalo v roce 2017 varšavské divadlo Teatr Powszechny. V roce 2022 se akce rozšířila i mimo hranice Polska a spolupořadateli jeho 2. ročníku v ČR jsou opět pražské Divadlo pod Palmovkou a Institut umění – Divadelní ústav. Fórum o budoucnosti kultury 2023 je realizováno za finanční spoluúčasti Magistrátu hl. města Prahy a díky podpoře z Národního plánu obnovy, Evropské unie a Ministerstva kultury České republiky.
 
Přihlásit se můžete přes registrační formulář ZDE.
Podrobný program budeme sdílet on-line na webových stránkách a v události na Facebooku.
Součástí fóra je letos poprvé i platforma Open PalmFórum, do které se může přihlásit kdokoliv z účastníků a v deseti minutovém příspěvku tak sdílet své náměty, otázky, intervence či příspěvky nejenom k tématům diskutovaným v jednotlivých panelech. K vlastnímu příspěvku je možné přihlásit se taktéž v registračním formuláři.


--
MgR. Michal Lang
Chairman and Art Director
Pod Palmovkou Theater
Zenklova 566/34
180 36 Praha 8-Libeň
http://www.divadlopodpalmovkou.cz/

27. listopadu 2023
27. listopadu 2023