Soutěž pro školy - Praha plná památek

Plakát Praha plná památek
  • 1 minuta čtení

Odbor památkové péče ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hlavního města Prahy pořádá od 20. září do 30. listopadu 2011 soutěž s názvem Praha plná památek. Jedná se o kreativní soutěž podporující zájem školáků o historii Prahy s orientací na Pražskou památkovou rezervaci.

Žáci I. a II. stupně základních škol budou mít za úkol dle své fantazie vytvořit mapu Pražské památkové rezervace. Žáci středních škol budou prezentovat jimi vybraný objekt, reflektovat jeho rekonstrukce a navrhnou vlastní pojetí rekonstrukce stavby. Cílem soutěže je motivace dětí a mládeže k procházkám po Praze a k jejímu aktivnímu poznávání. Soutěž podporuje Národní muzeum, Židovské muzeum v Praze a Muzeum hl. m. Prahy.

Doprovodnou akcí je poznávací Fotosoutěž na webových stránkách odboru památkové péče, které se může zúčastnit každý. Více informací na webových stránkách odboru památkové péče.

V současné době je soutěž Praha plná památek ukončena.

Soutěžní práce doručené v souladu s Pravidly Soutěže budou posouzeny soutěžní komisí v prosinci roku 2011.

Výhra bude soutěžícím předána během slavnostního vyhlášení v únoru roku 2012. Soutěžní práce budou prezentovány v rámci výstavy pořádané Organizátorem. Informace o plánované výstavě budou sděleny během slavnostního ceremoniálu. Zaslané soutěžní práce si budou moci žáci vyzvednout do tří měsíců po ukončení plánované výstavy.

 

15. září 2011
15. září 2011