Mezinárodní den archeologie

  • 1 minuta čtení
x2022_10_11

Třetí říjnovou neděli (15. 10. 2022) se uskuteční další ročník Mezinárodního dne archeologie. Tato akce vznikla v roce 2011 ve Spojených státech amerických a v České republice poprvé proběhla v roce 2014. Smyslem Mezinárodního dne archeologie (MDA) je představit práci archeologů široké veřejnosti a upozornit na to, že i archeologie je důležitým kulturním dědictvím, o které je třeba pečovat.

Jako každý rok, i letos bude program velmi pestrý. Během Mezinárodního dne archeologie se návštěvníci budou moci seznámit s prací archeologů, výzkumnými metodami, významnými nálezy a na některých místech bude možné si vyzkoušet nejen dovednosti archeologa, ale také některá řemesla. K akci se kromě muzeí, archeoskanzenů a univerzit připojí i Národní památkový ústav se svými přednáškami v rámci Odpoledne s památkovou archeologií, které proběhnou už 13. 10. 2022.

Kde se bude MDA letos konat a jaký program je pro návštěvníky připraven, je možné zjistit na facebookových stránkách dne archeologie: https://www.facebook.com/denarcheologie

Další informace jsou na stránkách http://denarcheologie.cz

 

 

 

 

 

 

11. října 2022
11. října 2022