Vítejte na stránkách Pražská příroda - známá, neznámá

  V Praze za přírodou, banner PRAŽSKÁ PŘÍRODA
- ZNÁMÁ, NEZNÁMÁ

Orientační mapka Prahy s trasami:

Pražská příroda známá, neznámá - přehled tras Dynamická mapa (v přípravě)

Území hl.m. Prahy nabízí svým obyvatelům i návštěvníkům nemalé množství přírodních lokalit, které jsou jedinečné a cenné jak z hlediska přírodovědného, tak i z hlediska možného rekreačního využití, a přitom dosud neprávem unikala větší pozornosti. Odbor městské zeleně a odpadového hospodářství Magistrátu hl.m. Prahy proto pro Vás – obyvatele Prahy i návštěvníky našeho hlavního města - spravuje v rámci projektu V PRAZE ZA PŘÍRODOU stránky nazvané „Pražská příroda - známá, neznámá“, které by Vám měly poskytnout tipy na zajímavé trasy spojující tato krásná a příjemná místa hodná Vašeho zájmu. Řada těchto míst a lokalit prošla navíc v poslední době rozsáhlou rekonstrukcí či revitalizací, což je další z pádných důvodů, proč tato místa navštívit.
Trasy jsou určeny zejména pro pěší, případné využití cyklisty je většinou možné a je popsáno u každé trasy. Naší snahou zároveň bylo, aby trasy byly (alespoň zčásti) využitelné a zajímavé i pro seniory, rodiny s malými dětmi, popř. i výletníky s kočárkem.


Aktuální seznam připravených tras (celkem 13 tras):

trasy na levém břehu Vltavy:

  trasy na pravém břehu Vltavy:

Využijte prosím také další naše tematické stránky, které jsou součástí Portálu ŽP- Po Praze podél potoků (probíhá rekonstrukce stránek), Pražské lesy, Přírodní parky Prahy, Za památnými stromy Prahy pěšky a MHD (probíhá rekonstrukce stránek)!

17. ledna 2011
17. ledna 2011