Letecká doprava

Základní informace o letišti

Mezinárodní Letiště Václava Havla Praha odbavuje ročně přes 12 milionů cestujících a jejich počet stále roste. Své služby zde nabízí více než 50 leteckých společností, které spojují Prahu s více než 130 destinacemi po celém světě. Letiště se skládá ze tří terminálů. Terminál 1 a 2 odbavuje cestující na místních a mezinárodních linkách, Terminál 3 je určen především pro speciály, soukromá letadla apod. Mapu celého letiště a jeho jednotlivých částí naleznete zde.

Jak se dostat do centra

Do centra města, ležícího asi 10 km od letiště, se lze dostat jak městskou hromadnou dopravou, tak vozidly taxi, která mají stanoviště přímo před odbavovacími halami.

Městská hromadná doprava

Hromadnou dopravu zajišťují čtyři denní a jedna noční autobusová linka, na kterých platí tarify PID.   

  1. Linka AE –expresníautobusoválinka s půlhodinovými intervaly, na kteréplatí zvláštní tarif PID, mázastávky Dejvická a Hlavní nádraží.
  2. Linka č. 100 – v pracovnídny máintervaly 12-15 minut, o víkendu 20-30 minut, jezdí směrem Zličín, kde je možný přestup na metro trasy B .
  3. Linka č. 119 – v pracovní dny má intervaly kolem 7 minut, o víkendu 10 minut, jezdí na stanici metra Nádraží Veleslavín, kde je možný přestup na metro trasy A.
  4. Linka č. 179 – celotýdenně má intervaly maximálně 30 minut, jezdí směrem Nové Butovice, kde je možný přestup na metro trasy B .
  5. Linka č. 510 – noční linka v provozu od cca 0:30 do 4:30 v intervalu 30 minut zajíždí do přestupních bodů Budějovická, I. P. Pavlova, Karlovo náměstí nebo Petřiny.

Ceny a vyhledání spojení MHD

Aplikace pro vyhledání spojení je dostupná zde.  Aktuální informace o tarifech a cenách naleznete na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy. Cena jízdenky s dobou platnosti 90 minut je 36 korun (cca 1,5 euro). Pro nákup jízdenky můžete využít:

  1. automaty na výdej jízdenek umístěné před letištěm,
  2. informační stánky Dopravního podniku Praha, které naleznete v příletové hale Terminálu 1 a 2 (provozní doba denně od 7.00 do 22.00 hod.), 
  3. SMS zprávu odeslanou z vašeho mobilního telefonu.

Taxislužba

Další individuální dopravu zajišťují dvě taxikářské firmy a jedna přepravní společnost. Všechny mají garantované ceny, které jsou dostupné na vývěskách u jednotlivých stanovišť (z tohoto důvodu není doporučeno využívat jiných firem).

Zjistit si cenu do konkrétních částí Prahy nebo provést on-line rezervaci můžete zde.

V případě, že preferujete přepravu osobním automobilem, můžete využít služeb některé půjčovny aut, které se nacházejí v samostatné hale v přízemí v Parkingu C.