Fiktivní firmy zakládají studenti vyšších ročníků ekonomicky a obchodně zaměřených škol, ale i studenti na středních školách s jiným zaměřením a také na některých vyšších odborných školách. Na veletrhu nejen prezentují svoji firmu, ale učí se také obchodovat mezi sebou. Letos se do uzavírání větších i menších obchodů pustí 110 studentských firem ze sedmi evropských zemí. Kromě Česka rozbalí své stánky zástupci fiktivních firem z Belgie, Rakouska, Slovenska, Itálie, Španělska a Rumunska.

Pražský veletrh je jedním z největších veletrhů fiktivních firem nejenom v Evropě, ale i ve světě. Akci každoročně navštíví přes 6 tisíc lidí. „Na seznam prestižních mezinárodních událostí se řadí díky své tradici, kvalitě, profesionalitě, přátelskému prostředí a rozvoji vzdělání mladých lidí, kteří přijíždějí do Prahy, aby prohloubili své dosavadní zkušenosti a znalosti v oblasti ekonomiky, účetnictví a podnikání," připomínají pořadatelé ze společnosti Antre.

Doprovodný program

Veletrh ale není určen pouze fiktivním společnostem, je otevřen také široké veřejnosti, která může akci navštívit 22. a 23. března. Návštěvníci si mohou nejen vyzkoušet fiktivní byznys v praxi, ale již tradičně je zajištěn také bohatý doprovodný program.

Například přednášky s ekonomickou a cestopisnou tématikou, nebo třeba taneční a komická vystoupení. Pozvání přijali Lukáš Pavlásek, Ing. Taťána le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky spol. Google a v netradiční pozici ekonoma vystoupí Jakub Kohák.


Podrobnosti o veletrhu jsou k dispozici zde.