Informace o DS Domek

Detska_skupina_domek_barevne

Vítejte v Dětské skupině Domek, 

 

Dětská skupina Domek zahájila svůj provoz dne 1. 9. 2023 jako podniková forma zařízení poskytující péče o dítě s kapacitou 12 míst. Dětská skupina Domek nabízí bez úhrady zaměstnancům Magistrátu hl. m. Prahy péči o děti od 1 roku věku do zahájení povinné školní docházky podle zákona č. 247/2014 Sb., o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a o změně souvisejících zákonů. Služba je poskytována ve vlastním objektu hl. m. Prahy, Jungmannova 747/28, 110 00 Praha 1 (dům U Tří zvonků). 

Služba péče o dítě je poskytována v pracovní dny v průběhu celého kalendářního roku. Celoroční provoz dětské skupiny je přerušen vždy od 23. 12. do 1. 1. a v prvním červencovém týdnu. Provozní doba se co nejvíce přizpůsobuje potřebám rodičů, konkrétně: Po 7.00 - 17.00 hod., Út a Čt 7.00 – 16.30 hod., St 7.00 - 18.00 hod., Pá 7.00 - 15.00 hod. Personál tvoří stabilní dvojice pečujících osob a také zastupující pečující osoby. Děti se u nás setkají i s paní provozní, která zajišťuje administrativu okolo stravování a omlouvání dětí a provádí každodenní úklid. Děti tráví hodně času na hřišti ve Františkánské zahradě a často jezdí na výlety do přírody. Zajímavostí je i třídenní pobyt v přírodě, který se koná vždy na podzim a na jaře. 

 

Kontakt do DS Domek
Jméno Matěj Mačura
Telefon 775 859 094
E-mail matej.macura@praha.eu
Jméno Táňa Retová
Telefon 778 426 406
E-mail Tana.Retova@praha.eu
Jméno Mgr. Andrea Hájková (vedoucí oddělení zařízení péče o děti zaměstnanců)
Telefon 734 794 791
E-mail andrea.hajkova@praha.eu

 

Matěj Mačura, pečující osoba v Dětské skupině Domek 

Jmenuji se Matěj, a tak mi také děti říkají. Musím se přiznat, že by mě v době studií nenapadlo, že budu pracovat s předškolními dětmi, a že mě bude tato práce tak naplňovat. Tou, která mě k této práci přivedla, byla moje malá neteř Isabellka. Trávil jsem s ní hodně času, hráli jsme si a já se s ní vracel do dětského světa plného fantazie. Nabídku práce v dětské skupině MHMP jsem proto přijal velmi rád a považuji to za dobré rozhodnutí. S dětmi se v dětských skupinách každý den učíme novým věcem a objevujeme další pohledy na svět kolem nás. Děti to nesmírně baví a mě baví je sledovat a prožívat to s nimi. Obdivuji, jaké dělají děti pokroky, a jak si užívají pestrý a zábavný program. Není to pro mě jen práce, protože to, co dělám, dává opravdu smysl.  

Matěj. Motto: Dětská upřímnost a bezelstnost je velkým přínosem dnešnímu světu. 

  

Táňa Retová, pečující osoba v Dětské skupině Domek 

Ahoj všichni, jmenuji se Táňa a jsem maminka 4 dětí. Už moje velká rodina je předznamením toho, že mě to k dětem vždycky táhlo. Moji dosavadní praxi jsem tedy vlastně téměř celou strávila péčí o svoje děti a o naši domácí miniZOO. Několik let jsem strávila se svými malými dětmi v Irsku až nakonec přišla řada i na mě a já jsem konečně mohla nastoupit do práce. A kam jinam než k malým dětem. Proto možnost pracovat s dětmi v dětské skupině MHMP byla jasnou volbou. Jsem svolná ke každé lotrovině a ke každému netradičnímu počinu. Nemohu vidět dětské slzy, a proto jsem vždy připravena je dobrým slovem, pohlazením nebo šaškárnou setřít.  

Táňa. Motto: Děti jsou zázrak, o který musíme pečovat a milovat.  

1. listopadu 2023
3. května 2024