Cestou ke zkvalitnění veřejného prostoru je reSITE

Na otázku, zda je Praha městem pro život, odpoví nový festival reSITE, kterého se zúčastní urbanisté a architekti z New Yorku, Kodaně nebo Rotterdamu.

  • 1 minuta čtení
ReSITE

Hlavním motivem pilotního ročníku festivalu, jehož cílem je představit různé pohledy na tvorbu a efektivní proměnu měst, je plánovaná proměna pražských nábřeží. Festival spojuje jak architekty a urbanisty z celého světa, tak i občanské iniciativy, zástupce samosprávy, developery i řadové občany. Bude v Praze probíhat od 21. - 27. května.

Co Pražany čeká

Festival reSITE nabízí během sedmi dní bohatý program pro odborníky i nejširší veřejnost. Součástí jsou volně přístupné workshopy, cyklojízdy, pouliční umělecké akce, realizace městské intervence „dočasného parku“ na náplavce, městské hry v centru Prahy či premiéra dokumentárního filmu o vlivu městského designu na život člověka Urbanized autora Garyho Hustwita. O programu více na www.resite.cz.

Bublina určená k diskusi

Na piazzetě Národního divadla vyroste obří bublina - multifunkční objekt berlínského umělecko-architektonického seskupení Raumlabor, v němž proběhnou diskuse o městském designu s domácími a mezinárodně uznávanými experty, komunitní workshop Nadace Partnerství, zaměřující se na kreativní řešení vltavského nábřeží, i večerní promítání zmíněného filmu. Během festivalu budou vystaveny výsledky mezinárodní ideové studie na vltavské nábřeží Skanska Bridging Prague.

Slovo architekta

„Akce se koná v době, kdy česká metropole intenzivně řeší nový územní plán a její obyvatelé jsou velmi citliví na transparentnost v jednání představitelů města,” uvedl Martin Joseph Barry, americký architekt a držitel Fullbrightova stipendia, který je ředitelem festivalu.


Autor: Oskar Exner, redakce portálu praha.eu
18. května 2012
18. května 2012