Nebušice
Gabrielka
Čp. 49, U Gabrielky bez orientačního čísla
Kdysi viniční dvůr tu založil v 18. století na místě vinohradů strahovský opat Gabriel. Pěstovalo se zde hrozno a roku 1845 tu dokonce existovala centrální výrobna klášterního vína. Usedlost si zachovala postavení mimo městskou zástavbu, stále k ní patří polnosti a je sídlem jezdeckého klubu.
Jehněčí dvůr
Čp. 2307 Dejvice (původně čp. 47 Nebušice), Horoměřická
Hospodářský dvůr vznikl rovněž na místě bývalého vinohradu kolem poloviny 18. století. Majitelé tu chovali ovce – odtud pochází název ovčína Černý beránek (Schwarze Lammhof). Roku 1807 byla přistavěna patrová sýpka a obytné stavení. Na katastru z roku 1840 je vidět již pět stavení, ke kterým patřily zahrady, louky, pole a pastviny. K zemědělským účelům sloužily budovy až do roku 1973, kdy přešel Jehněčí dvůr z JZD Horoměřice na Útvar hlavního architekta.
Jenerálka
Čp. 2308, U Vizerky bez orientačního čísla (původně čp. 54, 70 a 71 Nebušice)
Zdejší vinice a pak i usedlost patřila strahovským premonstrátům. Zámeček byl postaven ve 2. polovině 18. století a byl později klasicistně upraven. V letech 1923–24 tu vznikl podle projektu Milana Babušky Domov československých legionářů a invalidů v novobarokním stylu. V současnosti na Jenerálce sídlí baptistická škola. K areálu patří i bývalá restaurace čp. 2309 a kovárna čp. 2310. V zámečku žil malíř August Bedřich Piepenhagen, který, ač samouk, proslul obrázky romantických krajin s jezírky a lesíky zalitými měsíčním svitem. Zemřel roku 1868.
Truhlářka
Čp. 48, Truhlářka bez orientačního čísla
Velmi krásná a upravená nebušická usedlost stojí na místě vinice s domkem patřící kdysi premonstrátům. Barokní jednopatrová budova má ozdobný štít a lodžii po celé jižní frontě. Je obydlena a pečlivě opravena.