Výstava Praha plná památek

Plakát výstavy Praha plná památek
  • 1 minuta čtení

Odbor památkové péče ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hlavního města Prahy pořádá výstavu prací žáků základních a středních škol soutěže Praha plná památek. Výstava prezentuje téměř dvě stovky zaslaných soutěžních prací, jež jsou rozděleny do kategorií mladší žáci (I. stupeň ZŠ), starší žáci (II. stupeň ZŠ a nižší stupeň víceletých gymnázií) a žáci středních škol (vyšší stupeň víceletých gymnázií).

Praha plná památek je kreativní soutěž podporující zájem školáků o historii Prahy s orientací na Pražskou památkovou rezervaci. Cílem je motivace dětí a mládeže k procházkám po Praze, k jejímu aktivnímu poznávání a seznámení se s Pražskou památkovou rezervací, která je zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Výstava se koná od 16. dubna do 8. června 2012 v prostorách Clam - Gallasova paláce, Praha 1, Husova 20. Slavnostní zahájení výstavy je zařazeno na pondělí 16. dubna. Výstavu budete moci navštívit tento den a poté vždy od úterý do pátku od 10:00 do 18:00 hodin.

Vstup je volný.

 

12. dubna 2012
12. dubna 2012