Budova Crystal Prague

  • 1 minuta čtení
  • 8 fotografií
x4_crystal_exterier_jpg

Na pražských Vinohradech mezi ulicemi Vinohradská, Zásmucká a Kouřimská vyroste nová administrativní budova Crystal Prague, v těsném sousedství paláce někdejšího Strojimportu    a nové budovy Stavební spořitelny ČS. Ambiciózní stavba, jejíž výstavba by měla začít    v druhé polovině roku a vyžádá si dobu asi osmnácti měsíců, vyroste na pozemku o rozloze    1 944 m2 a nabídne celkem 13 648 m2 pronajímatelné plochy. Budova je situována přímo na Vinohradské třídě, v bezprostřední blízkosti dopravního uzlu Želivského, kde se propojuje trasa metra „A“ Želivského s návaznou autobusovou dopravou a řadou tramvajových linek.  

Architektura Crystalu byla navržena architektonickou a projekční kanceláří Atelier 15 s. r. o., pod vedením ing. Libora Hrdouška a ing. arch. Radka Lampy. Tvar budovy a její šachovnicová fasáda dodávají stavbě dojem dynamiky, čirosti a lehkosti, čímž se podpoří síla hmotné kompozice. Crystal Prague bude moderní kancelářská budova kategorie A    o 14 netypických nadzemních podlažích s celkovou nabídkou 13 648 m2 pronajímatelné plochy, splňující nejvyšší mezinárodní kancelářské standardy. Je navržena tak, aby splňovala veškeré požadavky současné doby a potřeby budoucích nájemců. Celková plocha pronajímatelných kancelářských ploch činí 11 901 m2, plochy určené pro retail v přízemí    1 235 m2 (až 5 obchodních jednotek vč. kavárny a restaurace), 130 parkovacích míst ve    4 patrech podzemních garáží, 300 m2 skladových prostor v podzemních patrech. Crystal Prague v  sobě skrývá moderní technologie, důraz byl kladen zejména na bezpečnost, čistotu vzduchu a  životního i pracovního prostředí a energetickou nenáročnost. Crystal Prague    v  interiéru nabízí moderní otevřené prosvětlené prostory, které jsou díky plným plochám střídajícím se s  prosklenými zároveň prodchnuté pocitem intimity a bezpečí. Patra budou dělitelná až na 5 samostatných kancelářských jednotek. Flexibilní kancelářská plocha dovoluje vytvořit jak halové uspořádání (open space), tak uzavřené kanceláře. Crystal Prague nabízí uživatelské prostředí s možností využití prostor až 8 m2 na jedno pracovní místo. Spodní patra budovy poskytnou  kancelářský prostor nad 1 300 m2, zatímco ve špici ve    14. NP je k dispozici  258 m2.

Magistrát hlavního města Prahy, odbor památkové péče, vydal závazné stanovisko na spodní stavbu a parking (I. etapa) dne 26.8.2008 a závazné stanovisko na vrchní stavbau (II. etapa) dne 16.2.2009.

CRYSTAL PRAGUE ve faktech:

  • Investor/Developer:    GES REAL, a. s.
  • Architektonický atelier:    ATELIER 15, s. r. o.
  • Dodavatel stavby:     Metrostav, a. s.
  • Celková plocha pozemku:    1 944 m2
  • Pronajímatelná plocha kancel. prostor: 11 901 m2
  • Pronajímatelná plocha retail:    1 235 m2
  • Počet pater NP/PP:    14/4
  • Počet parkovacích míst v podzem. garážích:    130
23. května 2011
23. května 2011