Autobusová doprava

Rozcestník

Autobusy spojují hlavní město nejen s jednotlivými částmi České republiky, ale i s celou Evropou. Pravidelné linky jezdí do všech významných míst v Evropské unii i mimo ni. Nejdůležitějším autobusovým nádražím je Autobusové nádraží Praha-Florenc, které leží v samém centru města.

Regionální doprava

Vedle autobusů městské hromadné dopravy jsou Praha a okolí obsluhovány systémem příměstských autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID).

Dálková vnitrostátní doprava

Z Prahy vedou přímé autobusové linky do všech velkých měst České republiky. Dopravní spojení v moderních vozech zajišťuje mnoho soukromých přepravců, jejichž přepravní podmínky se liší. Pro vyhledání spojení a informace o cenách využijte vyhledávač https://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/.

Mezinárodní doprava

Také z pohledu mezinárodní autobusové dopravy patří Praha mezi nejdůležitější destinace. Pro vyhledání spojení a informace o cenách využijte vyhledávač https://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/.

Autobusové nádraží Praha-Florenc

Z pohledu pražské autobusové dopravy je nejdůležitějším Autobusové nádraží Praha-Florenc, na jehož stránkách si můžete koupit jízdenku, seznámit se s plánem nádraží anebo zjistit možnost parkování. Nádraží leží v blízkosti centra (asi 5 minut pěšky od vlakového Masarykova nádraží, 10 minut od náměstí Republiky a 15 minut od Václavské náměstí) a přímo nad přestupní stanici linek metra B a C.