Author pražská padesátka podpořila děti z dětských domovů

20. září 2010

Tuto sobotu v 10 hodin odstartovala náměstkyně primátora hl. m. Prahy Marie Kousalíková Pražskou padesátku. Trať 12. ročníku závodu horských kol vedla na Okoř a zpět do pražských Dejvic. Na start téměř 50 km trati se postavilo přes 900 závodníků a mezi nimi letos poprvé i děti z dětského domova Lánov.

• 1 minuta čtení

Absolutní vítěz předposledního závodu seriálu Author marathon tour Jan Hruška získal Cenu primátora hl. m. Prahy, Cenu starosty MČ Praha 6 Tomáše Chalupy obdržela absolutní vítězka závodu Kája Polívková. Vítězové převzali skleněnou sošku cyklisty, kolo Author a třílitrovou láhev vína od firmy Znovín Znojmo.

Pro závodníky byla připravena trasa dlouhá 50 km, která vedla z Prahy-Dejvic, přes Horoměřice, Velké Přílepy, Noutonice, Podholí, Hole, Nový mlýn, Okoř, Malé Čičovice, Tuchoměřice, Juliána, Nebušice a zpátky do Dejvic. Partnerem Author maraton tour byla také společnost EKO-KOM, která se zabývá tříděním odpadů. Na místě byly pro účastníky závodů připraveny aktivity spojené s recyklací odpadů. Děti se mohly zapojit do soutěže spojené s tříděním odpadu, za které si odnesly pěkné ceny.