Memoriál Josefa Odložila

Včera se na stadionu Juliska v pražských Dejvicích konal již 17. ročník mezinárodního atletického závodu Memoriál Josefa Odložila. V rámci letošního ročníku Memoriálu Josefa Odložila se na start postavily nejlepší čeští atleti. Největší ozdobou letošního ročníku se stal český rekord překážkáře Petra Svobody. Na Julisce se opět rozšířily řady atletů, kteří pojedou na evropský šampionát do Barcelony.

• 2 minuty čtení

Včera se na stadionu Juliska v pražských Dejvicích konal již 17. ročník mezinárodního atletického závodu Memoriál Josefa Odložila. V rámci letošního ročníku Memoriálu Josefa Odložila se na start postavily nejlepší čeští atleti. Největší ozdobou letošního ročníku se stal český rekord překážkáře Petra Svobody. Na Julisce se opět rozšířily řady atletů, kteří pojedou na evropský šampionát do Barcelony.

Včera se na stadionu Juliska v pražských Dejvicích konal již 17. ročník mezinárodního atletického závodu Memoriál Josefa Odložila. Petr Svoboda v závodě na 110 metrů překážek zabojoval a výsledkem bylo dvousetinové vylepšení českého rekordu z domácího mistrovství v roce 2008 v Táboře. Soupeře Ryana Wilsona z USA překonal český překážkář o pouhou vteřinu, na třetím místě se umístil Stanislav Olijar z Litvy. První cenu předával primátor hl. m. Prahy Pavel Bém, který posléze dekoroval i běžce hlavního závodu mužů na 1500 metrů. V tomto hlavním závodě se na prvních příčkách umístili běžci z Keni, Collins Cheboi a Cornelius Ndiwa, třetí příčku obsadil český běžec Jakub Holuša.

Včera se na stadionu Juliska v pražských Dejvicích konal již 17. ročník mezinárodního atletického závodu Memoriál Josefa Odložila. V závodu na 400 metrů muži exceloval Belgičan Michael Bultheel, na druhém místě se umístil Josef Robertson z Jamaiky a třetí doběhl Rus Aleksandr Derevyagin. Běžci převzali ceny z rukou náměstkyně primátora Marie Kousalíkové.

Na stadionu proběhla akce „Zatočte s elektroodpadem“, která se konala ve spolupráci s firmou Elektrowin a.s. Diváci mohli při vstupu na stadion odevzdat starý opotřebený malý elektrospotřebič, za který obdrželi slosovatelný kupon, a mohli tak vyhrát v losování hodnotnou cenu.

Memoriál Josefa Odložila je mezinárodní atletický mítink, který se koná každoročně od roku 1994 v Praze na počest tragicky zesnulého běžce Josefa Odložila († 1993), který vybojoval na letních olympijských hrách v Tokiu 1964 stříbrnou medaili v běhu na 1500 metrů. V roce 2003 byl mítink zařazen do kategorie IAAF Grand Prix II, později do EAA Premium Meeting. Pořadatelé letos připravili v hlavním programu 12 disciplin, z toho 5 ženských a 7 mužských.