Náměstkyně Kousalíková otevřela suterén Gymnázia Na Vítězné pláni

V budově Gymnáziu Na Vítězné pláni dnes za účasti náměstkyně primátora hlavního města pro oblast školství Marie Kousalíkové a mnoha dalších hostů otevřeli nově zrekonstruovaný suterén, který budou studenti využívat jako šatny.

  • 3 minuty čtení

 

V budově Gymnáziu Na Vítězné pláni dnes za účasti náměstkyně primátora hlavního města pro oblast školství Marie Kousalíkové a mnoha dalších hostů otevřeli nově zrekonstruovaný suterén, který budou studenti využívat jako šatny.

 

„Gymnázium Na Vítězné pláni za dobu své existence jistě vychovalo velké množství absolventů, kteří se byli schopni prosadit v celospolečenském měřítku, proto doufám, že i vy budete stejně úspěšní a pilní studenti, jako Vaši předchůdci. Jsem proto velmi ráda, že hl. město Praha může podpořit takovéto užitečné projekty, že zde dnes mohu společně s dalšími hosty slavnostně  přestřihnout pásku od šaten, které vám, studentům, budou sloužit jistě po dlouhou dobu,“ řekla ve svém projevu náměstkyně pražského primátora pro oblast školství Marie Kousalíková.

V rámci celkové rekonstrukce suterénu školní budovy byly mimo jiné vyměněny přeložky teplé a studené vody, topení, vedení elektrické energie a plynu. Škola takto získala šatny se 672 skříňkami a technické zázemí. Projekt byl financován z rozpočtu zřizovatele, kterým je hlavní město Praha a doposud přišel na 14,5 milionu korun.

Do konce kalendářního roku budou ještě vyměněna okna v celkové hodnotě 3,5 milionu koruna a bude zrekonstruována kotelna za 1,5 korun.

   

Faktografie:

Předchůdcem Gymnázia Na Vítězné pláni bylo tzv. ruské gymnázium, původně zřízené v roce 1948 jako střední škola pro zaměstnance diplomatických misí zemí východní Evropy s důrazem na výuku cizích jazyků. V rámci školské reformy byla škola v roce 1952 přeměněna na 17. jedenáctiletou střední školu s rozšířeným vyučováním ruskému jazyku a v roce 1953 přestěhována do budovy „Školy Ladislava Hanuse“ v Křesomyslově ulici. Ve školním roce 1962/3 byla v rámci školské reformy škola rozdělena na základní devítiletou školu a střední všeobecně vzdělávací školu s rozšířeným vyučováním ruského jazyka. Ve školním roce 1967/8 byla střední všeobecně vzdělávací škola přestěhována do stávající budovy z počátku šedesátých let 20. století, kde sdílela prostory se základní školou, zvláštní školou a školou mateřskou. V roce 1968 byla střední škola přeměněna na gymnázium s rozšířeným vyučováním moderním jazykům. V dalších letech byly základní, zvláštní a mateřská škola nahrazeny střední knihovnickou školou, která budovu opustila až v roce 1989. Od tohoto roku působí gymnázium v budově Na Vítězné pláni 1160 zcela samostatně.

Od roku 2006 je škola fakultní školou Přírodovědecké fakulty UK, od roku 2007 pak

fakultní školou 1. lékařské fakulty UK v Praze.

Čtyřpodlažní budova školy má ve 35 učebnách kapacitu 730 žáků, kteří jsou zařazeni

do čtyřletého či šestiletého studia.

Škola využívá 37 učeben. Z toho je 7 odborných učeben všeobecně vzdělávacích předmětů, 3 laboratoře - biologie, chemie a fyziky, 2 učebny cizích jazyků, 3 učebny IVT s 33 počítači, keramická dílna a 2 tělocvičny.

Ve škole pracuje více než 60 pedagogických pracovníků, z toho někteří na částečný

úvazek. Ve škole působí 2 rodilí mluvčí pro výuku anglického a německého jazyka.

Další informace naleznete na stránkách školy http://www.gvp.cz/

 

 

V Praze 19. 11. 2009

 


Ing. Marie Kousalíková – náměstkyně primátora hl.  m.  Prahy pro školství, vzdělávání a volný čas

do funkce zvolena 30. 11. 2006. Působnost v oblasti pražského školství a vzdělávání, rozvoje školství včetně školství alternativního, sledování a hodnocení kvality vzdělávání, činnost v oblasti správy školních a předškolních zařízení. V oblasti volného času spolupráce s organizacemi mládeže, občanskými sdruženími a organizacemi, které se zabývají péčí o mládež, zejména v oblasti volného času mládeže.


 

 

 

 

19. listopadu 2009
19. listopadu 2009