Rada podpořila energeticky úsporná opatření

radnice_vecer
16. listopadu 2016
16. listopadu 2016

Pět projektů na úsporu energií dostalo včerejším rozhodnutím Rady hl. m. Prahy zelenou. Čtyři z nich budou realizovány v objektech příspěvkových organizací hlavního města, pátý v budově spravované městskou částí Praha – Slivenec.

  • 1 minuta čtení

/zpráva z 38. jednání Rady hl. m. Prahy 15. listopadu 2016/

Jedná se o následující projekty:

  • Zateplení objektu Střední školy – Centra odborné přípravy technickohospodářské - autodílny na adrese Poděbradská 12, Praha 9 v celém rozsahu obvodového pláště objektu a zateplení střechy. Byla provedena výměna oken za plastová, po zateplení by došlo ke snížení provozních nákladů na vytápění o cca 20 %. Celkové předpokládané náklady na projekt činí 2 415 000 Kč.
  • Výměnu zářivkových osvětlovacích těles za LED osvětlovací tělesa ve Střední škole obchodní, Belgická 29, Praha 2. V rámci projektu se jedná o odstranění a ekologickou likvidaci zářivkových těles v celé školní budově a následnou instalaci celkem 453 osvětlovacích panelů. Celkové předpokládané náklady činí 2 419 000 Kč. 
  • Výměnu plynových kotlů a související úpravu topného systému v Odborném učilišti Vyšehrad, Vratislavova 6, Praha 2. Rekonstrukce by měla uspořit cca 20 %. Náklady na projekt činí 2 410 000 Kč.
  • Instalaci kogenerační jednotky v Domově se zvláštním režimem Krásná Lípa, Čelakovského 13, Krásná Lípa. Instalací kogenerační jednotky je možné dosáhnou reálných úspor ve výši cca 400 000 Kč ročně. Náklady na celý projekt činí 7 040 766 Kč, přičemž v letošním roce je požadováno 4 460 000 Kč na technickou a projektovou přípravu a dodávku a montáž kogenerační jednotky.
  • Instalace větracího systému v Mateřské škole Ke Smíchovu, Ke Smíchovu 19, Praha 5, jehož schválení přísluší Zastupitelstvu hl. m. Prahy. Jedná se o posílení a doplnění větracího systému v pasivním domě mateřské školky. Původní systém se ukázal v letních měsících v praktickém provozu nedostačující, kapacita stávajícího systému neumožňuje chlazení a neřeší ani filtraci smogu z blízkého okolí a dopravy. Výměnou stávajícího zařízení za nové s možností ochlazovat a současně filtrovat by došlo ke zlepšení hygienických podmínek. Celkové předpokládané náklady činí 3 600 000 Kč.

„Všechny projekty byly posouzeny a vyhodnoceny odborem ochrany přírody a splňují kritéria pro udělení finanční podpory pro Plán realizace závěrů Územní energetické koncepce hl. m. Prahy dle vyhlášení z roku 2015. Objekty v majetku města díky tomu budou mít zateplení, výměnu osvětlení, výměnu kotlů. Bude instalována kogenerační jednotka. U posledního projektu „Instalace větracího systému MŠ Ke Smíchovu“ je ještě třeba odsouhlasení v Zastupitelstvu,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.