Tisková zpráva k dnešnímu „happeningu“ před pražskou radnicí

17. února 2010
17. února 2010

Praha se nikdy nebránila kritice. Za současného vedení města se pražská radnice stala otevřeným úřadem, a pokud si někdo vybere jako formu sdělení happening, proč ne. Je to součást svobodného demokratického systému.

  • 1 minuta čtení

Tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy Jiří Wolf řekl, že „se zcela zjevně jednalo o politicky motivovaný mítink bývalé náměstkyně primátora Markéty Reedové a Věcí Veřejných. Je to poněkud absurdní, když si uvědomíme, že Markéta Reedová byla více než tři roky náměstkyní pražského primátora a za podstatnou část kritizovaných věcí nese díl své odpovědnosti. Je také patrné, že této příležitosti využili ke svému zviditelnění například Cyril Svoboda či Ondřej Liška. "

Několik desítek účastníků happeningu kritizovalo projekt Opencard. Podle v současné době nastavených smluvních podmínek se jedná o jeden z nejlevnějších a zároveň nejkomplexnějších elektronických projektů městské čipové karty nejenom v České republice, ale v celé Evropě. Kritika zazněla na adresu pražské MHD, přičemž Praha má nejrozsáhlejší a jednu z nejefektivnějších sítí hromadné dopravy na světě a figuruje ve všech mezinárodních srovnání na prvních místech. Kritizována byla snaha radnice Prahy o zvýšení čistoty a větší ochranu životního prostředí v Praze. To přesně je totiž obsahem projektu „Zdravá a čistá Praha". Stejně tak projekt „Praha sportovní", jehož cílem je nabídnout kvalitní zázemí pro aktivní trávení volného času od malých dětí až po naše seniory, si zaslouží spíše ocenění než kritiku. Magistrát hl. m. Prahy nabízí organizátorům happeningu věcnou diskusi, která je jedinou rozumnou možností, jak se bránit nesmyslné předvolební politizaci či agitaci a zároveň se poučit či vyvrátit nepravdivé mýty.