Tunel Blanka pomůže k mohutnému rozšíření cyklotras v Praze

9. října 2008
9. října 2008

Výstavba Tunelu Blanka, která probíhá v hlavním městě, je jednou z nejsledovanějších a největších staveb poslední doby. Její dopady obyvatelé města pociťují již dnes, především v podobě různých uzavírek a dopravních omezení. Kromě faktu, že tunel Blanka, který bude navazovat na již současně zprovozněný tunelový komplex Strahovského tunelu a Mrázovky, výrazně zkrátí jízdní doby průjezdu Prahou a zkvalitní cestování, přinese tato stavba i jiná pozitiva pro obyvatele a návštěvníky Prahy.

  • 2 minuty čtení

 

Výstavba Tunelu Blanka, která probíhá v hlavním městě, je jednou z nejsledovanějších a největších staveb poslední doby. Její dopady obyvatelé města pociťují již dnes, především v podobě různých uzavírek a dopravních omezení. Kromě faktu, že tunel Blanka, který bude navazovat na již současně zprovozněný tunelový komplex Strahovského tunelu a Mrázovky, výrazně zkrátí jízdní doby průjezdu Prahou a zkvalitní cestování, přinese tato stavba i jiná pozitiva pro obyvatele a návštěvníky Prahy.

 

Vizuál Stavba největšího tunelového komplexu v Praze není jen o dopravě a tunelech. Se stavbou se výrazně mění i celý vzhled dotčených městských částí v Praze. Nově vznikají celé parkové plochy především v okolí Myslbekovy ulice a Prašného mostu. Zde vznikne na místo doposud nevzhledné zahrádkářské osady, kterou v poslední době využívali již jen bezdomovci, zcela nový park s mnoha odpočinkovými místy a vyhlídkou. Součástí parku bude i kompletní obnova potoka Brusnice s nově zbudovaným jezírkem.

 

Budou provedeny parkové úpravy v okolí Malovanky a Špejcharu, kde bude kladen důraz na bezpečnost chodců a zeleň.

Zcela nově bude přebudováno okolí stanice metra Hradčanská a okraje Letenské pláně. Mezi stanicí Hradčanská a prostorem Nádraží Dejvice budou nově postaveny podchody s nákupními galeriemi. Bude zřízen nový park s fontánou a relaxačními místy. Zcela tak dojde k revitalizaci území, které doposud bylo nepovšimnuto a sloužilo spíše jen jako sklady pro Československou armádu.

Součástí této stavby bude též kompletní rekonstrukce ulic Milady Horákové a Hradčanské, kde vzniknou nové zastávky jak pro tramvajovou, tak i autobusovou dopravu.

Nejvíce stavbu ocení cyklisté. Díky celkové rekonstrukci povrchových silnic vznikne na území Prahy 6 a 7 celkem 5-6 km nových cyklotras a cyklostezek, které budou zakomponovány a napojeny do současné cyklo sítě. Bez jakéhokoli omezení tak cyklista bude moci projet od Strahovského tunelu až do Holešovic. Na křižovatkách s ulicemi budou cyklotrasy zakomponovány tak, že cyklotrasa bude mít svoje vlastní vedení a tím se více ochrání cyklisté před automobilovou dopravou. Praha se tím opět přiblíží k moderním metropolím, které myslí především na individuální cyklo dopravu ve městě.

 

 

V Praze 9.10.2008

 


Magistrát hlavního města Prahy