zápis z 8. jednání Finančního výboru konaného dne 17.dubna 2003

 

ZÁPIS

č.8/2003

z 8.jednání Finančního výboru Zastupitelstva hl.m.Prahy

konaného dne  17. dubna 2003

 

 

Přítomni :  dle prezenční listiny : přítomno  12 z 17ti členů výboru

Omluveni:   M. Gregor, M. Jančík, A. Samková, R. Šteiner, JUDr. Ing. Z. Javornická, tajemník výboru,

Hosté  :  Ing. J. Paroubek, náměstek primátora HMP, Ing.I. Němec, radní HMP, Ing. V. Boura– ředitel FIS MHMP, M. Škoda, asistent předsedy FV ZHMP,  E. Kulhánek, ředitel HDK, J. Novák, starosta MČ Praha – Újezd, V. Drahorád předseda komise MČ Praha- Újezd

 

Zahájení:  13,00 hodin

Ukončení :   15,50 hodin

 

Jednání řídil:  Předseda finančního výboru p. J. Štrof

 

 

1)  Úvod

 

a) Schválení pořadu jednání –navržený pořad jednání dle pozvánky byl jednomyslně odsouhlasen.

 

c). Ověřovatelem zápisu byl zvolen Ing. J. Kaňák

 

b). Odsouhlasení zápisu z 7. jednání FV ZHMP konaného dne  9 dubna. Připomínky k formulaci zápisu uplatnil  JUDr. V. Jaroš: Jednu formální k bodu 2) Návrh interního jednacího řádu FV ZHMP , kde je uvedeno jeho 12ti leté působení na MČ Praha 8. Zmiňoval tím své zkušenosti z fungování orgánů MČ Praha 8 v současným společensko-politických  poměrech. Jeho celkové působení v orgánech MČ Praha 8 je 25ti leté. Druhá připomínka byla věcná k bodu 5) navýšení rozpočtu HMP  pro rok 2003 v kapitole 03- Doprava, kde nehovořil o provozu v rámci PID tratě (vláčku) ČD do Štěchovic (jak je uvedeno v zápise ) , ale do Běchovic.

K chybě, která bude v zápise opravena došlo přeslechnutím zapisovatele.

Zápis č. 7 z jednání dne 9.dubna 2003 byl s výhradou uvedených oprav schválen.

 

 

2) Návrh interního jednacího řádu Finančního výboru ZHMP

 

Tento bod uvedl  předseda FV ZHMP p. J. Štrof, který zároveň okomentoval předložený písemný podklad – návrh k jednání FV ZHMP,  ve kterém jsou promítnuty a zvýrazněny úpravy a doplňky z minulého jednání FV ZHMP a další předané následně k jeho rukám.

V diskusi vystoupila Ing. Kousalíková  k otázce předčasného odchodu v kontextu logické nutnosti předchozího vymezení konce jednání. S doplňujícími podněty k tomuto tématu vystoupili Bc. O. Pecha a RNDr. Witzany,Phd.

 

 

Předseda FV ZHMP p. J. Štrof s odkazem na bod 8.Přerušení a ukončení zasedání FV navrhl považovat za vymezení konce jednání v souvislosti s předčasným odchodem zde uvedenou mezní délku 3 hodin  trvání jednání. (Samozřejmě pokud není jednání ukončeno dříve.)

Ing. M. Hejl – vystoupil s návrhem přerušit projednání tohoto bodu a pokračovat až po jednání ZHMP dne 24.4.2003, kde je na programu tisk  Z- 284  Návrh jednacího řádu výborů ZHMP .

Tento návrh byl jednomyslně přijat se závěrem uplatnit připomínky členů FV ZHMP při projednání tisku Z-284 v ZHMP. Vlastní jednací řád FV ZHMP bude s využitím podnětů či schválení tisku Z- 284 v ZHMP projednáván na dalším jednání FV ZHMP dne 15.5.2003.

 

 

 

3) Tisk 3783 k návrhu na  poskytnutí účelové investiční dotace a půjčky z rozpočtu hl. m. Prahy pro MČ Praha - Újezd

 

  Jednání zahájil předseda FV ZHMP p. J. Štrof, který uvítal zástupce MČ Praha Újezd a pozdější předání podkladového tisku, který byl dopracováván. 

    Problematiku historie výstavby zemního protihlukového valu (ZOV) a jejího financování obšírně vysvětlil p. J. Novák, starosta MČ Praha – Újezd. K zahájení akce, která byla de fakto černou stavbou došlo za předchozího zastupitelstva MČ starostou Ing. Kloudem a konečným důsledkem bylo jeho odvolání. Po provedení vlastní hloubkové kontroly se MČ snažila ve stavbě po jejím zlegalizování pokračovat při striktním dodržování všech finančních a právních předpisů a technických parametrů této stavby, která byla v roce 1998 usn. ZHMP vyhlášena veřejně prospěšnou stavbou. Ukázalo se, ale že výstavba valu není samofinancovatelné pouze z poplatků za ukládání zeminy, i když  se MČ snažila o udržení únosné hranice „konkurenceschopnosti“ oproti jiným skládkám zeminy v dostupném okolí  v Praze. Zde ovšem nejde o pouhou skládku a je možné využít jen materiál určitých technických parametrů a vlastností. Na celkové ceně se výrazně podílejí i další stavební objekty a technická zařízení: zpevnění svahu technickým opatřeními a výsadbou keřů, odvodnění vč. přeložky části dálniční dešťová kanalizace, výstavba úseku protihlukové zdi nařízená hygienikem a výkupy pozemků. Právě s ohledem na nutnost dokončení majetkoprávního vyrovnání za výkupy pozemků byla stavba rozdělena na 2. etapy. Dále vysvětlil podrobněji problematiku  nákladů stavby (uvedenou v tabulce tisku)  členěnou na jednotlivé etapy s oddělenými náklady na výkupy a s rozlišením na uhrazené, neuhrazené a pozastavené (vč. důvodů pozastavení). Komentoval  vývoj v roce 2003, kdy se podařilo z dluhu téměř 11 mil. Kč, uhradit 1,1 mil. Kč, takže došlo ke snížení dluhu na 9,9 mil. Kč. Celkové náklady stavby,které považuje za limitní činí vč. výkupů 46,7 mil. Kč. Na dokončení stavby požadovala MČ dotaci od HMP ve výši 25,4 mil. Kč a dále půjčku 4 mil. Kč se splatností 4 roky.  MČ neobdržela od roku 1996 od HMP žádnou přímou  investiční či neinvestiční dotaci.Vzhledem ke svým příjmům (v rozpočtu r. 2003 činí příjmy a výdaje 6,3 mil. Kč) je dofinancování stavby nad reálné možnosti MČ. Dále starosta MČ informoval o posledním vývoji, kdy MČ požádala dne 28.3.2003 o dotaci na dostavbu ZOV SFDI ve výši 18,4 mil. Kč. Zároveň uvedl konkrétní případ, kde MČ jedná o možnostech dotací (případně příspěvku či darů) ze zdrojů mimo rozpočet  HMP. Po odpočtu výše požadované dotace ze SFDI MČ požaduje v letošním roce dotaci z rozpočtu HMP ve výši 9,9 mil. Kč a půjčku ve výši 4 mil. Kč se splatností 4 roky.

Následně dostal slovo Ing. J. Paroubek, náměstek primátora HMP, který by v rámci svých kompetencí předmětný tisk předkládal na jednání RHMP a následně v případě jejího souhlasu ke schválení ZHMP. Svůj vztah k žádosti označil za ambivalentní. Dřívější chování MČ za minulého starosty považuje  za finanční avanturismus a hrubou rozpočtovou nekázeň.Právě z tohoto důvodu zde byla v minulém volebním období určitá nechuť k řešení problémů MČ, do kterých se dostalo vlastním zaviněním. Je pravda, že HMP v této době pouze provedlo u MČ dvě hloubkové kontroly. V minulém roce se již v RHMP schylovalo k přijetí řešení, ale dramatické srpnové  události a nadcházející volby zapříčinily další odklad řešení. Pomoci řešit situaci nakonec, ale HMP chtě nechtě bude muset. K případným soudní žalobám na MČ za neuhrazené dluhy, které by skončily jednoznačným závěrem, by HMP  nemělo nechat dopustit.

Další diskuse byla velmi dlouhá, podrobná a názorově pestrá, i když jak vyplývá z odhlasovaného usnesení FV ZHMP nevyslovil se nikdo ostře přímo proti řešení pomoci MČ. V diskusi s otázkami, které starosta MČ na závěr odpovídal a s dalšími náměty a podněty k řešení vystoupili:

Ing. Kaňák  k problematice vzniku dluhu, k příjmům za ukládání materiálu do zemního valu, proč je navrhována bezúročná půjčka, k bližším informacím k reálnosti získání dotace ze SFDI

Ing. Hejl ze svých zkušeností bývalého náměstka primátora v resortu dopravy se vyjádřil skepticky k možnosti získání dotace ze SFDI v roce 2003- již de fakto uzavřeno. I pro další rok bude mít SFDI jiné priority  a navíc jeho příjmy reálně klesají. Doporučil doplnit k materiálu finanční a objemovou specifikaci ocenění stavebních prací. Jinak se  připojil ke stanovisku nám. primátora Paroubka, že by situace měla řešit není však možné připustit, aby se stala precedensem. 

Ing. J. Paroubek, náměstek primátora HMP  v odpovědi na dotaz Ing. Kaňáka vzhledem k možnostem hospodaření MČ označil poskytnutí úročené půjčky za nereálné. Dále doporučil:  Do předkladu  zajistit stanovisko radního HMP R. Šteinera, dále zajistit supervizi, která potvrdí, že stavba navrhovanými finančními opatřeními bude stavba zcela vypořádána  a na HMP nezbudou další problémy. Pak by bylo možné na příští rok zařadit stavbu do rozpočtu HMP k dokončení, protože jde nakonec o užitečnou akci, prohlášenou veřejně prospěšnou stavbou. Dále doplnit informaci zda lze stavbu v současné chvíli zastavit. 

Předseda FV ZHMP p. J. Štrof doporučil nevracet se dále do minulosti ( HMP nakonec již dvě kontroly provedlo a pomoci navrženým řešením k dokončení stavby. Přiklonil se k návrhu Ing. Hejla, že je třeba doplnit ekonomickou , finanční a věcnou specifikaci

MUDr. Hošek se dotázal jak je to s řešením dopravních napojení v okolí  Újezda a k možnosti zapojit do řešení správce dálnice před jejímiž vlivy má  val ochránit zástavbu

Ing. Kaňák  vyslovil domněnku, že MÚ MČ Praha – Újezd nemá možnosti a předpoklady k zajišťování takto náročné akce. Existují stavby města investorsky zajišťované profesionálními inženýrskými organizacemi (navíc nedávno ještě většinově vlastněnými městem např  IDS, a.s.) , s přebytkem výkopových zemin např. IV. provozní úsek trasy C metra 1. et.

Ing. Hejl se vrátil k domnělému „neřešení“problému ze strany HMP za bývalé RHMP. Nelze říci, že by šlo o neochotu problém řešit, ale dokud šlo o „černou stavbu“ nebylo to ani možné. Znovu vysvětlil pozici SFDI, který investuje především do státních silnic. Komunikace  Prahy jsou formálně uliční síť, takže dotace do staveb HMP jsou určitou dohodnutou výjimkou. V návaznosti na náznaky předchozích diskutujících navrhl přímo, aby stavbu převzalo OMI MHMP.

Ing. J. Paroubek, náměstek primátora HMP  doporučil zvážit zda lze v současné situaci stavbu bez nežádoucích problémů přerušit a pokračovat v ní až bude zajištěno financování

Bc. Pecha doporučil řešit v rámci rozpočtových úprav rozpočtu HMP a  případně v návrhu rozpočtu na rok 2003 s tím, že akci převezme a dokončí HMP

MUDr Hvížďala sdělil přítomných, že podle informací ministra MMR připravuje MMR možnosti čerpání ze strukturálních fondů EU, kde by byla možnost čerpat na řešení infrastruktury tohoto typu.  

JUDr. Ing. Novotný z hlediska svých znalostí a kompetencí náměstka ministra MMR přímo v této oblasti doplnil, že tato možnost bude prakticky  existovat až od května 2004. Dosavadní možnosti čerpání vč. fondu ISPA ( rozsahově od 150 mil. Kč se nevztahují na tento případ.

Mgr. Sedláčková, M.B.A. doporučila stavbu nebo její nedokončenou etapu převzít pod investorství OMI, kde bude lepší  možnost využít a hledat vzájemnou synergii s dalšími akcemi např. pro získání levného a kvalitního materiálu do konstrukce sypaného valu.

Ing. J. Paroubek, náměstek primátora HMP znovu doporučil pověřit příslušný odbor kontroly MHMP určitou supervizí, která nám dá jistotu v jakém stavu stavba je , aby se k tomu nebylo již třeba vracet. Je třeba si uvědomit, že OMI MHMP může stavbu, pokud není v pořádku přebírat třeba i rok. Jinak si myslí, že MČ není aprirori vybavena pro řízení takovéto akce, a nebude tedy nevhodným zásahem do jejích kompetencí a jejího hospodaření, pokud by stavbu či její nedokončenou část přebíralo OMI. 

P. J. Novák, starosta MČ Praha – Újezd zodpověděl vznesené dotazy a doplnil další detaily k problematice jednání se SFDI, s ČS Realit ( vlastník části dotčených pozemků  i investor bytů chráněných protihlukovým valem), s dalšími soukromými investory atd.Uvedl, že se přímo nestaví proti převzetí části stavby OMI MHMP, ale zdůraznil že tím k úsporám nákladů stavby nedojde. OMI MHMP si pro realizaci svých akcí vybírá další inženýrské organizace, což automaticky proti dosavadnímu stavu musí znamenat cenový nárůst o 5 %.

JUDr Jaroš se dotázal kdy byla stavba prohlášena veřejně prospěšnou / v roce  1998 usn. ZHMP/ a uvedl  přiklonil se k názoru Ing. Hejla, že u stavby šlo od začátku z pozice MČ Praha Újezd o nepovedený „podnikatelský plán“o samofinancovatelnosti, což sice není chyba nynejšího vedení MČ, ale problémy již pokročily tak, že je  čas na předání stavby bez dalších podmínek.

Předseda FV ZHMP p. J. Štrof doporučil oddělit 1. etapu stavby, poskytnout MČ dotaci 9,9 mil. Kč a půjčku 4,5 mil. Kč, zajistit provedení hloubkové kontroly s důrazem na na technickoekonomické aspekty realizace akce výstavby zemního ochranného valu  a uložit OMI MHMP zajistit neprodlené zahájení převzetí stavby 2. etapy.

Další diskuse se týkala formulace doplnění návrhu  usnesení RHMP v tisku 3783 a procedury hlasování:

 

 

  Na základě závěrů diskuse byl formulován návrh usnesení FV ZHMP, kde se doporučuje RHMP odsouhlasit návrh usnesení doplněný v bodě II. RHMP  u k l á dá  o dva dílčí body s úkoly pro OMK MHMP a OMI MHMP. Výsledný návrh usnesení RHMP doplněný dle podnětu FV ZHMP by pak  zněl takto:

 

Rady hlavního města Prahy

 

číslo

ze

k návrhu na  poskytnutí účelové investiční dotace a půjčky  z rozpočtu hl. m. Prahy pro MČ Praha - Újezdů

 

Rada hlavního města Prahy

 

I.  souhlasí

1.  se snížením rozpočtu výdajů vlastního hl. m. Prahy v kap. 1016, odd. par. 6409- rezerva pro městské části o částku 13 900 tis. Kč pro městskou část Praha- Újezd 000,- Kč

2.  s poskytnutím účelové investiční dotace z rozpočtu  hl. m. Prahy  ve výši 9 900 tis. Kč městské části Praha – Újezd na úhradu dluhu vzniklého při výstavbě zemního ochranného valu podél dálnice D1

3. s poskytnutím bezúročné půjčky MČ Praha- Újezd ve výši 4 000 tis. Kč se splatností 4 let na dokončení I. etapy zemního ochranného valu podél dálnice D 1

4. s návrhem smlouvy o půjčce dle přílohy č. 1 tohoto usnesení

 

 

II.  ukládá

1.  náměstkovi primátora Paroubkovi

1.  předložit Zastupitelstvu hl. m. Prahy návrh dle bodu I.

    Termín:  29.  5.2003

 

   2.  MHMP – OMK MHMP

  l. zajistit provedení mimořádné kontroly s důrazem na technickoekonomické aspekty realizace akce výstavby zemního ochranného valu

  Kontrolní termín: 30. 9.2003

 

  3. MHMP – OMI MHMP

  l.  neprodleně zajistit převzetí investorství II. etapy zemního ochranného valu

  Kontrolní termín : 31. 10. 2003

 

 

Na návrh Ing. Kaňáka bylo hlasováno o každém zvýrazněném bodu usnesení samostatně:

Hlasování: ve 14, 05 hod. ( Přítomno  12 členů FV ZHMP ) 

 

1) Hlasování k návrhu na poskytnutí dotace 9 900 tis. Kč pro MČ Újezd na úhradu dluhu vzniklého při výstavbě zemního ochranného valu podél dálnice D1

 

Pro: 10

Proti : 0

Zdržel se: 2 

 

2) Hlasování k návrhu na poskytnutí bezúročné půjčky MČ Praha- Újezd ve výši 4 000 tis. Kč se splatností 4 let na dokončení I. etapy zemního ochranného valu podél dálnice D 1

 

Pro: 9

Proti : 0

Zdržel se: 3 

 

3) Hlasování k doplnění úkolu pro OMK MHMP k provedení mimořádné kontroly s důrazem na technickoekonomické aspekty realizace akce výstavby zemního ochranného valu

 

Pro: 11

Proti : 0

Zdržel se: 1

 

 

4) Hlasování k doplnění úkolu pro OMI MHMP k  neprodlenému t převzetí investorství II.  etapy zemního ochranného valu

 

Pro: 11

Proti : 0

Zdržel se: 1

Závěr : FV ZHMP doporučil radě odsouhlasit návrh usnesení  k tisku 3783 k návrhu na poskytnutí účelové investiční dotace a půjčky z rozpočtu hl. m. Prahy pro MČ  Praha –Újezd rozšířený o 2 body v ukládací části dle výše uvedené formulace.

 

 

4) Depozita hl. m. Prahy

 

  Problematiku uvedl náměstek primátora Ing. Paroubek, který také odpovídal na dotazy  a v některých detailech informace doplnil Ing. Boura , ředitel FIS MHMP. Podkladem pro jednání byl kromě pravidelného informačního materiálu FIS MHMP „ Informace o uložených volných finančních rozpočtových prostředcích hl. m. Prahy k 31. březnu 2003  i Tisk- 3703 k návrhu na zhodnocení dočasně volných finančních prostředků hl. m.Prahy z 1. emise obligací v rámci EMTN programu. Tento tisk projednala RHMP dne 15.4.2003 a přijala usn. č. 0489 kde vzala na vědomí nabídky bank a schválila uložení dočasně volných volných finančních prostředků hl. m.Prahy z 1. emise obligací v rámci EMTN programu na bázi jednoduchého depozitního produktu  na období 1 měsíce s možností obnovy dle přílohy č. 1 usn. RHMP.

  Tato problematika byla de fakto projednávána na FV ZHMP opakovaně, protože původní návrh byl před předložením RHMP  odhlasován jednomyslně v rámci bodu 5) Různé při jednání 7. FV ZHMP dne 9. dubna 2003.

Věcné úzce odborné a podrobně vedené diskuse se zúčastnil pouze malý okruh několika zasvěcených:

RNDr. Witzany Phd.  další nakládání s těmito depozity , respektive výši jejich zhodnocení pro zjednodušení při zjišťování poptávky vztahovat na bázi PRIBIDU či PRIBORU,  při zhodnocování volných depozit respektovat plán čerpání prostředků u konkrétních městských investic pro jejichž financování byly obligace vydány. Např. TT Hlubočepy – Barandov , které má být letos zprovozněna má z ostatních zdrojů rozpočtu minimální krytí. Takto budou investorovi potřebné prostředky uvolněny až ve druhém pololetí roku 2003.

Ing. Kaňák  diskutoval otázku upřednostnění konkrétních depozitních produktů Vzhledem k možnému vývoji indikativních  úrokových sazeb při tomto krátkodobém, ale opakovaném zhodnocování, kdy  při časově náročném a těžkopádném způsobu odsouhlasování zhodnocení v RHMP navrhl zmocnit k těmto operacím ředitele FIS MHMP. /tuto možnost Ing. Paroubek s odkazem na výklad zákona odmítl, kompetenčně přísluší pouze RHMP/

Mudr. Hvížďala, sestavit pokud možno přesný časový plán čerpání investic pro které jsou tyto účelové prostředky určeny pro možnost kvalifikovaného časového a objemového zhodnocování těchto prostředků,  Omezení počtu bank ve vazbě  na výši uložených objemů a dosahované úrovně jejich zhodnocení, omezení počtu využívaných bankovních instrumentů, doporučení k využití služeb konkrétních bank , např.ve vazbě na financování dodavatele vagónů metra 

Po ukončení diskuse byl odhlasován následující návrh usnesení ZHMP:

FV ZHMP bere na vědomí tisk 3703 k návrhu na zhodnocení dočasně volných finančních prostředků hl. m.Prahy z 1. emise obligací v rámci EMTN a přijaté usn. RHMP č. 0489 ze dne 15.4.2003. Doporučuje nám. primátora  Ing. Paroubkovi a Ing. Boura k dálšímu zhodnocení využít přednostně produktu depozitního vkladu ( dle přílohy č. 1 usn. RHMP ) a snížit počet bank případně až na dvě.

 

Hlasování: ve 15, 00 hod. (Přítomno 10 členů FV ZHMP) 

 

Pro: 10

Proti : 0

Zdržel se: 0 

 

 

5) Tisk 3596 - Rekonstrukce Hudebního divadla v Karlíně

 

  Problematiku uvedl i v kontextu celé kapitoly 06- Kultura Ing.I. Němec, radní HMP, který také spolu s  E. Kulhánek, ředitelem Hudebního divadla v Karlíně  odpovídal na dotazy.

  Podkladem pro jednání byl nejen tisk 3596 – k rekonstrukci Hudebního divadla v Karlíně , ale i Informace – tisk 3638 A  o analýze hospodaření HDK, která však byla jen doprovodným materiálem. Ing.I. Němec, radní HMP zdůraznil význam HDK i dopady a rozsah poškození srpnovými povodněmi. Tato událost ovšem není prvotní příčinou rekonstrukce ke které by se jako u dalších divadel v Praze stejně přistoupilo, ovlivnila však její rozsah a výši nákladů, které dosahují v propočtu 670 mil. Kč V tomto propočtu není zahrnut inflační nárůst nákladů za dobu výstavby a výše rozpočtové rezervy. Fixace výše nákladů vč. inflačních vlivů bude při VOS na dodavatele stavby. Při financování stavby v letech 2003 – 2006 se uvažuje se státní dotací ve výši 230 mil. Kč a ostatní prostředky se uvažují hradit z investičních výdajů v rámci kapitoly 06.

  V diskusi vystoupili:

MUDr. Hošek  k problematice neoceněných nákladů ( inflace, rezerva), které se vč. ceny peněz při případném dodavatelském úvěru promítnou v celkových nákladech K vymezení repertoáru divadla,zda nepůjde pouze o muzikál. K případnému podílu na financování ze strany trvale hostujících souboru využívajících  zázemí divadla

Bc. Pecha reagoval názorem, že otázka repertoáru se netýká FV ZHMP a kulturního výboru ZHMP

JUDr.Jaroš ocenil přiloženou analýzu hospodaření HDK

Ing. Kousalíková  a RNDr. Witzany Phd upozornili, že analýza postrádá některé skutečně analytické postřehy a číselné, grafické či tabulkové pasáže

MUDr Hvížďala  ocenil úroveň předložených materiálů (zvláště ve srovnání s jinými předkládanými FV ZHMP) a ocenil i přístup a snahu Ing.I. Němce, radního HMP a  E. Kulhánka, ředitelem HDK. Analýza, která je pouze doprovodnou informací k by měla být dostačující.

Předseda finančního výboru p. J. Štrof zrekapituloval dosavadní vývoj debaty, připomněl , že záměr rekonstrukce HDK byl již RHMP odsouhlasen a doporučil formulovat návrh usnesení FV ZHMP.

  Po ukončení diskuse byl většinově odhlasován následující návrh usnesení FV ZHMP :

 

FV ZHMP bere na vědomí návrh rekonstrukce Hudebního divadla v Karlíně a souhlasí s návrhem a způsobem financování rekonstrukce v letech 2003 – 2006 dle tisku 3596

 

Hlasování: ve 15, 40 hod. ( Přítomno  9 členů FV ZHMP ) 

 

Pro: 7

Proti : 0

Zdržel se: 2 

 

6) Různé

 

  Předseda finančního výboru p. J. Štrof, informoval přítomné, že na příštím zasedání FV ZHMP bude na programu rekonstrukce usedlosti Ladronka v Praze 6 vč. otázky financování a uvedl informativně některé dílčí údaje. Aspekty rekonstrukce z pohledu  MČ Praha 6 doplnila Ing. Kousalíková, místostarostka MČ Praha 6.

 

 

Příští pravidelné zasedání FV ZHMP se koná :

 

  ve čtvrtek 15. května  2003 od 13,00  hodin.

 

Zasedací místnost bude upřesněna pozvánkou.

 

  Jan Š T R O F

  předseda  FV  ZHMP

 Ing. Zdena Javornická,v.r.

tajemnice výboru

 

Ing.  Jiří Kaňák v.r.

ověřovatel zápisu

 

V Praze dne 17.4.2003

 

 

6. května 2003
6. května 2003