Restaurant Pod křídlem noci

Poznejte více v netradičním restaurantu Pod křídlem noci.

pkn_index_ilustrace

Praha se zařadila mezi metropole, které svým návštěvníkům nabízejí unikátní gastronomický projekt. Je jím restaurant Pod křídlem noci, jenž hosty uvádí do dvojího světa, a to světa světla a tmy.

Ten první, prozářený sluncem, navazuje na několikaletou tradici restaurantu Pod křídlem, který vždy stavěl na kvalitě a mistrovství svých šéfkuchařů. Druhý svět, neboli svět pod rouškou tmy, prezentuje absolutní novinku nejen v našem hlavním městě, ale v celé České republice. Host je uveden do prostoru temné noci, kde se mu otevírá nový rozměr vnímání a je nucen využít veškerých svých smyslů, vyjma zraku. Neopakovatelnou atmosféru dokresluje originální program složený z různých žánrů. Nový interiér respektuje světové designové trendy. 

První restaurace, ve které hosté stolují ve tmě, byla otevřena v roce 1999 ve švýcarském Zurichu. Vznik projektu iniciovala organizace Blind – Leicht, jež usilovala o vytvoření nových pracovních míst pro slepce a jinak zrakově postižené osoby. Od té doby tento koncept přejala i další velkoměsta, jako je Londýn, Paříž, Berlín, Moskva nebo Peking. Své příznivce si projekt získal také ve Spojených státech a Kanadě.

Oblíbenost těchto restaurací dokazuje, že moderní návštěvník vyhledává nové podněty, které obohatí jeho stávající život. Právě tento způsob „jiné gastronomie a „jiného“ prostředí nabízí neobyčejné zážitky a dojmy.

Seznámení s průběhem večera v „tmavé“ části restaurantu:

  1. Hosté přicházejí do „světlé“ části restaurantu, jsou uvítáni a je jim nabídnuta sklenka aperitivu. Personál jim vysvětlí pravidla návštěvy i obsluhy „tmavé části“ restaurantu a následně si vybírají menu.
  2. Před vstupem do „tmavé“ části personál hosty vyzve k odložení osobních věcí do speciální přenosné schránky. Jedná se o předměty, které jsou zdrojem světla (např. mobilní telefony, hodinky, fotoaparáty aj.) a mohly by tak narušit chod provozu.
  3. Návštěvník je před vstupem do „tmy“ informován o čísle stolu a jméně číšníka, kterým bude obsluhován. Tyto náležitosti je třeba si pečlivě zapamatovat, protože host se následně pohybuje zásadně v doprovodu svého osobního číšníka, oslovuje ho jménem, plně respektuje jeho pokyny a obrací se na něho v případě jakýchkoliv potřeb (objednávka, sběr použitého porcelánu, doprovod na toaletu či přání opustit prostor z důvodu kouření nebo nevolnosti).
  4. Po usazení hostů ke zadanému stolu jsou servírovány vybrané pokrmy a nápoje.
  5. Trpí-li host alergií na určitý druh potravin, je nezbytné informovat obsluhu ve světlé části restaurantu.
  6. Je zde zakázána manipulace se světlem a není dovoleno kouřit.
  7. Kabelky či jiná osobní zavazadla je třeba odkládat do prostoru pod sedadly, aby obsluha mohla bez potíží poskytnout dokonalý servis.
  8. V průběhu programové produkce není možné prostor opouštět. Proto jsou hosté před začátkem programu vyzvání k poslední objednávce, případně mohou využít toaletu apod..
  9. Káva se podává ve „světlé části restaurantu po skončení programu a konzumaci menu.
  10. Při nejasnostech obsluha hostovi vše ochotně vysvětlí.

Žánrové okruhy programů:

Dokresluji neobyčejný gastronomický zážitek a umocňují atmosféru večera.

  • Čtení po setmění – výběr z děl českých i světových autorů
  • Napětí v hlavní roli – autoři detektivních příběhů na scéně
  • Lechtivé povídky aneb pod peřinou bez baterky – erotické čtení
  • Šansony a známe melodie ponořené do tmy
  • Jazz & Soul
  • Sametové tóny noci – klasická hudební díla starých mistrů
  • Esoterická a relaxační hudba aneb uvolněte se…
  • Divadlo pod vládou noci… zvukové inscenace

Autor: Stanislav Pecháček
17. října 2008
17. října 2008