Sára Rašovská

Studentka 2. ročníku magisterského programu Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace UMPRUM

Pochází z Brna, v Praze žije 6 let.

Ve své tvorbě se inspiruji především přírodou, ale vlastně tak nějak vším, co vidím kolem sebe. Experimentuji s kombinováním různých technik a přístupů. V práci pro Magistrát hlavního města Prahy jsem například kombinovala ruční kresbu s generovanými obrazy.

Popis projektu

Moje plakáty se snaží v kolemjdoucích podnítit zkoumání vlastních pocitů, které zažívají při každodenním pohybu Prahou. Jaké vůně cítí, co vidí a co to v nich vyvolává.

Vycházela jsem z textu písně Waldemara Matušky, jejímž autorem je Petr Rada, ve které zpívá o svých pocitech z Prahy. Mé vlastní pocity z tohoto města a písně samotné jsou pak zachyceny v ilustracích, které texty doplňují.

Příroda pohlcující město a město pohlcující přírodu. Jedno ve druhém bez jasných hranic. Chodníky, uličky, dlažební kostky a v nich první jarní kytičky. Silnice, křižovatky, hemžení, shluk, prach a pyl. Něco tak trochu špinavého a přesto krásného. Něco magického, něco zahaleného tajemstvím, něco neurčitého, něco fluidního, pohyblivého, neustále se měnícího, a přesto důvěrně známého. Něco, čeho se nemůžu nabažit, přestože to vídám každý den. Kombinace a průsečíky, místa setkávání, zážitků a vzpomínek.

Práce vznikla pod vedením pedagogů Petra Krejzka a Richarda Jaroše v rámci UMlab - kreativní laboratoře UMPRUM.