Bohemia JazzFest 2024

Královskou zahradu na Pražském hradě v úterý 9. července 2024 od 17:30 hodin rozezní jazzové melodie. Bude zde zahájen 19. ročník hudebního festivalu Bohemia JazzFest 2024. V dalších dnech se přesune i do dalších českých měst (Plzeň, Hluboká nad Vltavou, Prachatice a Brno), kde bude možné si naživo poslechnout ty nejlepší jazzové interprety na náměstích a v zahradách vybraných festivalových měst.

  • 1 minuta čtení
Královská zahrada na Pražském hradě
Královská zahrada na Pražském hradě Autor: bohemiajazzfest.cz

„Jazz je hudba založená na svobodě, individualitě a respektování všech spoluhráčů, a tak se mnou snad budete souhlasit, že jazz je pravým opakem totalitního režimu. Jazz je nejvyšším stupněm demokracie a lidskosti,“ nechal se slyšet zakladatel a ředitel Bohemia JazzFestu Rudy Linka.

Na festivalu vystoupí například Milan Svoboda Quartet, Viktoria Tolstoy Quintet, trio Schaerer, Dall’Ora, De Finti, duo Iva Bittová a Antonín Fajt, Krzysztof Kobyliński a další.

V Královské zahradě na Pražském hradě se také od 19:00 hodin uskuteční slavnostní vyhlášení vítěze soutěže o nejlepší jazzovou skladbu autora do 35 let. Letos se jedná již o 15. ročník. O vítězné skladbě rozhoduje odborná pětičlenná porota složená z předních českých jazzových autorů. Zasedá v ní zakladatel a ředitel festivalu Rudy Linka a skladby hodnotí vždy také vítěz minulého ročníku, letos je to Nikol Bóková, která loni zvítězila se svojí skladbou Prometheus.

Další jazzové koncerty se odehrají:

  • 10. července 2024 – Plzeň – nádvoří Nové scény DJKT
  • 12. července 2024 – Hluboká nad Vltavou – náměstí Čs. armády
  • 13. července 2024 – Prachatice – Velké náměstí
  • 15. – 16. července 2024 – Brno – Moravské náměstí

Všechny koncerty jsou veřejnosti přístupné zdarma.

Bohemia JazzFest
3. července 2024
3. července 2024