Festival Metronome Prague 2024

Výstaviště Praha se od 20. do 22. června stane dějištěm letošního 7. ročníku festivalu Metronome Prague, který nabídne mezinárodní a české hvězdy v hudebních a dalších uměleckých vystoupeních a také doprovodný program.

  • 2 minuty čtení
Z loňského ročníku Metronome Prague
Z loňského ročníku Metronome Prague Autor: Fb Metronome Prague

Hned první den vystoupí britská ikona elektronické hudby kapela Kosheen s charismatickou zpěvačkou Sian Evans, která přiveze do Prahy unikátní show, v níž se ohlédne za 25 lety své kariéry. Letošní sedmdesátník Michael Kocáb si v doprovodu orchestru připomene 35 let na scéně.  Hvězdou čtvrtečního programu bude také jeden z největších objevů britské hudební scény Michael Kiwanuka s čarovnou směsí soulu, psychedelie, funku a gospelu…

„Letošní ročník má našlápnuto stát se tím nejlepším v dosavadní historii. Na programu máme velká jména, která hýbou děním na současné hudební scéně. Oblíbenci klubového publika Milky Chance, jeden z nejvirálnějších umělců světa Marc Rebillet, a do toho třeba písničkář Michael Kiwanuka nebo zpěvačka Raye, která smetla letošní Brit Awards... Celkem 80 vystoupení, je na co se těšit. Stačí si najít v programu to své, nastudovat si mapu areálu a vyrazit. S sebou toho tahat moc nemusíte. Maximálně platební kartu pro použití v gastro zónách a na barech a předpověď počasí napovídá, že bude dobré se namazat opalovacím krémem. Popřípadě máme i kryté scény,“ zve David Gaydečka, ředitel Metronome Prague.

Čtvrteční program na hlavní ČSOB METRONOME STAGE v 16:00 hodin odstartují čerství držitelé ceny Anděl November 2nd a po nich přijde Lenny, která má doma hned několik nejprestižnějších tuzemských ocenění. Naplno se rozjede také atraktivní nehudební program pod hlavičkou Metronome Fair. Novinkou je Podcast stage s oblíbenými podcasty live a Opero Forum s řadou zajímavých diskusí a slam poetry. Poprvé Metronome Prague otevře vlastní Met Gallery – výstavní prostor současného umění, kde se návštěvníci mohou zapojit do 3D tisku jednoho z děl. Metronome Fair nabídne i bohatý dětský program, loutkové divadlo či moderní cirkus. Pro ty nejhravější jsou pak k dispozici zábavné kvízy, únikové hry, lanové centrum a skatepark. Pozitivní energie z přílivu hudby, sluníčka, zábavy, pohody a radosti bude zrekonstruovaným Výstavištěm Praha proudit až do soboty 22. června.

Organizátoři vyzývají návštěvníky festivalu, aby k dopravě na Výstaviště využívali MHD, nikoli vlastní automobily. A to i s ohledem na dopravní omezení – uzavřena je ulice Bubenská v úseku mezi ulicemi Šimáčkova – Železničářů, dále průjezd z ulice Dukelských hrdinů k Výstavišti i ulice U Výstaviště – Partyzánská včetně ulice Na Zátorách ve směru jízdy k vestibulu stanice metra Holešovice. V pozdních večerních hodinách (každý den od čtvrtka do soboty), na konci hlavního hudebního programu, budou posíleny tramvajové spoje noční linky č. 93.

Podrobný program, další informace a možnost online nákupu vstupenek na stránkách www.metronome.cz.

19. června 2024
24. června 2024