Město vyměnilo vodovodní potrubí na Žižkově

Obnovu více než sto let starých vodovodních řadů v Praze 3, a to v ulicích Řehořova, Chlumova, Cimburkova, Milíčova, Roháčova a částečně i v Husitské a Koněvově dokončili pražští vodohospodáři. Aby byl dopad na místní obyvatele co nejmenší, uzavíralo město ulice vždy na několik etap. V Cimburkově ulici stavaři zároveň opravili komunikaci a v Rokycanově zrekonstruovali autobusovou zastávku.

  • 2 minuty čtení

 

Obnovu více než sto let starých vodovodních řadů v Praze 3, a to v ulicích Řehořova, Chlumova, Cimburkova, Milíčova, Roháčova a částečně i v Husitské a Koněvově dokončili pražští vodohospodáři. Aby byl dopad na místní obyvatele co nejmenší, uzavíralo město ulice vždy na několik etap. V Cimburkově ulici stavaři zároveň opravili komunikaci a v Rokycanově zrekonstruovali autobusovou zastávku.

 

„Vodovodní potrubí na pražském Žižkově sloužilo na některých místech již od roku 1890. Bylo značně poruchové, a tak vyžadovalo časté opravy. Abychom zdejším lidem zajistili vysokou kvalitu pitné vody a zároveň plynulost a spolehlivost dodávek, bylo nutné jej nahradit potrubím novým,“ uvedl náměstek pražského primátora Pavel Klega.

Pražští vodohospodáři zahájili obnovu vodovodních řadů na Žižkově v roce 2006, a to v ulici Řehořova. O rok později pak následovala ulice Cimburkova, kterou město zkoordinovalo s kompletní opravou komunikace, a poté Chlumova. „V letošním roce jsme v jarních měsících zrekonstruovali nejprve vodovody v ulici Milíčova. Poté přišla na řadu Roháčova a od konce srpna do začátku října jsme obnovovali úsek Husitské a Koněvovy, mezi Prokopovou a Rokycanovou ulicí. Jako poslední jsme dokončili právě Rokycanovu. Město zde zároveň opravilo autobusovou zastávku,“ upřesnil Prokop Říha, technický dozor investora stavby.

Pražští vodohospodáři vyměnili v Praze 3 řady o délce téměř dva kilometry a přepojili celkem 169 vodovodních přípojek. Jako materiál použili trubky z tvárné litiny s vnější ochranou proti korozi a takzvanou vnitřní cementovou vystýlkou, jež by měla zabránit zarůstání potrubí vodním kamenem. Nutná pokládka nového potrubí s životností delší než dvě stě let si vyžádala i mírná omezení pro obyvatele. „Abychom stavbou zdejší lidi příliš nezatěžovali, uzavírali jsme ulice vždy na dvě až čtyři etapy. Snažili jsme se také lidem umožnit bezproblémový vjezd do svých domů. V případě Koněvovy a Husitské ulice jsme zabrali jeden jízdní pruh, ale provoz byl zachován v obou směrech. Jen v Rokycanově ulici byl dočasně jen v jednom směru,“ sdělil Pavel Klega a dodal: „Při opravách a rekonstrukcích vodohospodářských sítí se musí dodržovat také hygienické normy. Než uvedeme nové potrubí do provozu, musíme například odebrat vzorky pitné vody a čekat na jejich rozbor. “ Komplexní stavba si vyžádala investici přes čtyřicet  milionů korun.

 

V Praze 1.12.2008

 


Ing. Pavel Klega – náměstek primátora hl. m. Prahy odpovědný za hospodářskou politiku města.

Do funkce zvolen 30.11.2006. Působnost v oblasti správy městského nemovitého majetku, hospodářské politiky, ekonomického využití rozvojových lokalit a dále v oblasti zásobování vodou, rozvoje a správy kolektorové sítě a problematiky technické vybavenosti MČ.


 

 

1. prosince 2008
1. prosince 2008