Výstava Praha zítra?

Centrum architektury a městského plánování představuje na výstavě "Praha zítra?" přes 60 projektů, které mohou změnit tvář Prahy. Zahrnují dopravní stavby, moderní architekturu i veřejné budovy, mnohé z projektů veřejnost doposud neměla možnost vidět. Výstava, která potrvá do 4. května, má i bohatý doprovodný program.

  • 1 minuta čtení
Invalidovna
Autor: IPR Praha

Jde o projekty různých měřítek, různého účelu a v různých stádiích přípravy. Od prvních nápadů přes záměry v pokročilém stádiu přípravy až po ty, které se v těchto dnech právě dokončují. V novém cyklu výstavy nebudou chybět nezveřejněné vizualizace Smíchovského lihovaru, přestavba bývalé továrny MEOPTA na pražských Cibulkách nebo nejnovější vizualizace Modřanského cukrovaru a Nuselského pivovaru.

„Mnoho projektů na výstavě veřejnost uvidí poprvé. Jsem velmi ráda, že se nám podařilo vytvořit z CAMPu místo, kam si lidé chodí pro odpovědi na otázku, jak se Praha bude rozvíjet,“ řekla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

Kromě soukromých projektů výstava také představí důležité veřejné investice jako výstavbu metra D, rekonstrukci Malostranského náměstí, nové vstupy do Výstaviště v Holešovicích nebo rekonstrukce Šlechtovy restaurace.

„Pokračování výstavy je dalším krokem k vytvoření databáze všech stavebních záměrů v Praze, která bude přístupná fyzicky v CAMPu i virtuálně na webu. Lidé tak budou mít kompletní přehled o tom, co se ve městě plánuje,“ uvedla náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská.

Komentované prohlídky, o které byl v minulosti velký zájem, doplní i tematické večery. Ty se zaměří na jednotlivé projekty nebo jejich přínos pro Prahu.

Součástí výstavy je i dokumentární video Místa, která čekají nabízející netradiční pohled na transformační území Prahy. Rozlohu těchto míst IPR spočítal na neuvěřitelných 1 466 hektarů, přičemž ta nejdůležitější a největší území mají rozlohu až 234 ha. To je ekvivalent 50 Václavských náměstí. Abychom mohli tato území „nikoho“ úspěšně rozvíjet, musíme v první řadě poznat jejich současný stav.

„Speciální pozornost věnujeme dnes nevyužívaným lokalitám. Mám na mysli obnovu přírody na březích Vltavy kolem Císařského ostrova nebo plány na vznik městských čtvrtí na bývalých nádražích,“ upřesnil Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

Příloha: Výběr projektů výstavy

 

Centrum architektury a městského plánování (CAMP)

Vyšehradská 51, Praha 2


Otevřeno: denně kromě pondělí od 9.00 do 21.00 hodin

(do 14. března bude v CAMPu probíhat festival dokumentárních filmů Jeden Svět - výstava Praha Zítra bude k vidění ve všední dny od 9.00 do 17.30, o víkendu od 9.00 do 16.00)


Vstup: zdarma


Podrobný program: k dispozici zde

7. března 2018
7. března 2018